Zaregistrovat

Moravské Chardonnay je opět nejlepší na světě!

Moravské Chardonnay je opět nejlepší na světě!

30.3.2020

Na mezinárodní soutěži Chardonnay du Monde uspělo moravské Chardonnay z rodinného vinařství Josef Valihrach z Krumvíře a stalo se absolutním šampionem 27. ročníku. Tato soutěž se konala minulý týden tradičně v Burgundsku a opět světu ukázala špičkovou světovou úroveň moravských vín.

V konkurenci 658 vín z 37 zemí světa získalo Chardonnay 2013, sladké, vinařská trať Nivy, obec Krumvíř z rodinného vinařství Josef Valihrach zlatou medaili, ale hlavně se umístilo na prvním místě vyhlašovaného žebříčku TOP 10. Všechna věhlasná francouzská Chardonnay tak verdiktem profesionální poroty nestačila na víno z Moravy. Navrch přidalo vinařství ještě stříbrnou medaili za Chardonnay Barrique 2015, suché, vinařská trať Nivy, obec Krumvíř.

„Chardonnay du Monde má velmi přísné podmínky, a každé ocenění je tedy těžce vybojované. O to neuvěřitelnější je, že se nám v této konkurenci podařilo zopakovat celkové prvenství z roku 2014. Během posledních let jsme z kolébky Chardonnay postupně přivezli všechna umístění v první pětici a je nádherné sledovat, jak věhlas naší země stoupá. Je to úžasný pocit, když vidíte naši vlajku nad ostatními velmocemi,“ sdělil majitel vinařství Josef Valihrach. 

Vinař Josef Valihrach patří v posledních letech k vůbec nejoceňovanějším vinařům na této soutěži. V roce 2018 se jeho Chardonnay stalo třetím nejlepším, rok před tím získalo 2 stříbrné medaile a v roce 2016 dvě zlaté! Nejvyšší ocenění sklidilo v roce 2014.

Chardonnay du Monde je nejstarší vinařskou soutěží vyhrazenou vínům jedné odrůdy. Letošní 27. ročník se konal 11. až 13. března v Chateau des Ravatys poblíž Lyonu v Burgundsku. V soutěži bylo hodnoceno 658 vín z 37 zemí světa.

 

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia, Národní vinařské centrum, o.p.s.

Novinky

31.12.2020

Akce
Blauer Portugieser 1l za 60,-Kč

Od 4. - 30.ledna 2021 Vám nabízíme červené čepované víno vyrobené v Rakousku z vinařství Royal wine.

Více

28.12.2020

Vinotéka Morava přeje vše nejlepší v roce 2021 !!!

Děkujeme Vám za projevenou důvěru v letošním roce a do nového roku 2021 Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů.

Více