Zaregistrovat

Znojemská vína bodovala na mezinárodní soutěži VINAGORA

Znojemská vína bodovala na mezinárodní soutěži VINAGORA

3.7.2018

Vína vinařství ZNOVÍN Znojmo získala dvě stříbrné medaile na světové soutěži VINAGORA v Budapešti, konané pod garancí O.I.V. (Mezinárodní organizace pro révu a víno v Paříži) a VINOFEDu (Federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů).

Konkurence, tak jako každý rok byla velmi silná i letos. Dvě stříbrné medaile sklidilo vinařství ZNOVÍN Znojmo za Ryzlink rýnský 2017, výběr z hroznů a Tramín červený 2017, výběr z bobulí.

Českou republiku v porotě reprezentovali doc. Ing. Josef Balík, PhD. z Mendelovy univerzity a Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra, který komentuje průběh soutěže: „Také letos se potvrdila vysoká profesionální úroveň soutěže Vinagora. Vína se hodnotí pomocí počítačů a speciálního software, kdy degustátor kromě klasické bodovací tabulky dle O.I.V. vyplňuje také grafický profil vína a aromatický profil.“

Letošní již 19. ročník soutěže se konal od 16. do 18.6.2018 v maďarské vinařském městu Eger. Soutěže se účastnilo celkem 545 vín ze 13 zemí světa. Hodnocení vín na vysoké profesionální úrovni a výborná organizace soutěže řadí soutěž VINAGORA mezi nejlepší světové soutěže vín, což také na místě ocenili oficiální zástupci O.I.V. a VINOFEDu.

Většina členů degustační komise byla ze zahraničí, např. z Belgie, Německa, Francie, Slovenska, Švýcarska, Chorvatska, ale i třeba z Uruguaye.

 

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia, Národní vinařské centrum, o.p.s.

Novinky

2.2.2020

Akce
Müller Thurgau 1l za 60,-Kč

Od 3. - 29.února 2020 Vám nabízíme bílé odrůdové sudové víno z vinařství Tesařík Prušánky.

Více

28.1.2020

100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2020

Salon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2020, která uspěla v konkurenci téměř 2400 vín. Od čtvrtka 6. února budou tato vína po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku. V kolekci samozřejmě nechybí ani letošní absolutní Šampion – Rulandské modré, 2017, řada EGO, výběr z hroznů, číslo šarže 7235 ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Více