Zaregistrovat

VINEX 2008: Moravští a čeští vinaři zvou k návštěvě

VINEX 2008: Moravští a čeští vinaři zvou k návštěvě

22.2.2008

Počátek března bude, jako již tradičně, věnován letos již 26. ročníku potravinářských veletrhů SALIMA 2008, v jejichž rámci se ve dnech 4.3. – 7.3. 2008 uskuteční veletrh VINEX 2008. Veškeré dění se bude odehrávat v pavilonech A1 a A2 brněnského výstaviště, z nichž první je věnován vínu a druhý technologiím. VINEX 2008 je připravován BVV ve spolupráci s Vinařským fondem ČR, Svazem vinařů ČR a Národním vinařským centrem.

Návštěvníci se tento rok mohou těšit na mnoho inovačních prvků. Na letošním veletrhu mají tuzemští vinaři mimo jiné možnost umístit své expozice do společné zóny, jejíž vizuální oddělení jistě přispěje k lepší orientaci všech zúčastněných návštěvníků.

Další z novinek je srovnávací degustační zóna, jejíž podobu určují a garantují odborníci z Vinařského fondu ČR a Národního vinařského centra. V rámci této prezentace budou zájemci z řad odborné veřejnosti moci posoudit kvalitu vín v rámci odrůdy a cenové kategorie.

Zcela novým prvkem bude také vinotéka, kde budou moci vinaři nabídnout svá vína zákazníkům přímo v rámci výstavy. Vína budou k dispozici za ceny, za jaké jsou prodávány přímo vinaři. K dispozici je též salonek pro případ, že bude vinař chtít uspořádat vlastní řízenou degustaci. Samozřejmostí je možnost obchodního jednání s předem dohodnutými partnery za využití tlumočení a služeb Business centra, které jsou zde pro tyto případy k dispozici.

Druhý den (5.3.2008) veletrhu vyvrcholí společenským večerem s názvem „To nejlepší pro Vás“, jenž se bude netradičně konat v celém pavilonu A1 a moravská a česká vína tak budou moci být prezentována více než pěti stům významným hostům z řad společenského, politického a kulturního života. Vrcholem večera bude vyhlášení výsledků Mezinárodní soutěže vín – GRAND PRIX VINEX 2008. Atmosféru jistě zpříjemní hudba skupiny Javory. Večerem bude provázet zpěvák a hudebník Jožka Šmukař.

 

Novinky

4.10.2018

Akce
Chardonnay 1l za 60,-Kč

Od 4. - 27.října 2018 Vám nabízíme bílé sudové víno země původu Jižní Afrika z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

29.9.2018

Naši vinaři si odvážejí z Vídně neuvěřitelných 347 medailí

Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní světové soutěži AWC Vienna a přivážejí 63 zlatých a 284 stříbrných medailí. Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“) získalo dalších 107 moravských a českých vín. Celkem tak naši vinaři získali na jedné z největších soutěží vín na světě 454 ocenění. Nejúspěšnější byla společnost Víno Botur s 5 zlatými a Vinselekt Michlovský a.s. se 4 zlatými a 16 stříbrnými medailemi. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Více