Zaregistrovat

Moravská vína získala medaile v prestižní soutěži vín Bacchus 2016 v Madridu

Moravská vína získala medaile v prestižní soutěži vín Bacchus 2016 v Madridu

23.3.2016

Historický úspěch v podobě 1 velké zlaté, 5 zlatých a 6 stříbrných medailí zaznamenali moravští a čeští vinaři na prestižní soutěži vín Bacchus 2016 v Madridu. Prezentaci našich vín finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zaštítilo Národního vinařské centrum České republiky.

Velká zlatá medaile, tedy nejvyšší ocenění jedné z nejprestižnějších soutěží vín na světě Bacchus 2016, jehož 14. ročník se konal v Madridu, putuje do rukou společnosti Davinus za jeho Superbia DAVINUS Chardonnay 2011, pozdní sběr barrique, suché. Miroslav Majer ze společnosti Davinus, který vítězné víno do soutěže přihlásil, byl shodou okolností členem mezinárodní hodnotící poroty soutěže. Vítězné víno získalo „velkou zlatou“ medaili za velmi vysoký počet bodů, porotu zaujala chuť kandovaného tropického ovoce, orientálního koření a vanilky. K vysokému počtu bodů přispěla i harmonická chuť velmi odrůdově čitelného vína, s tóny lískových oříšků v medu a dlouhou skořicovou dochutí. K této charakteristice přispěl dokonale zdravý hrozen, dva roky zrání na novém francouzském barikovém sudu a téměř rok na lahvi.

“Každého úspěchu na mezinárodní i tuzemské soutěži si nesmírně vážím, nicméně velká zlatá medaile s tak vysokým bodovým limitem pro její získání v tak významné soutěži jakou je Bacchus, je společně s účastí vín naší společnosti v expozici Salonu vín jednoznačně naším dosavadním největším úspěchem,“ komentuje výsledky soutěže Miroslav Majer ze společnosti Davinus.

 Prvenství v prestižní soutěži vín získala i další moravská a česká vinařství. Celkem 5 zlatých medailí získala vinařství: Václav Ovčáčik za jeho Tramín červený 2012, výběr z hroznů a Tramín červený, ledové víno, 2010, dále vinařství Spielberg za Ryzlink rýnský Austerlitz, 2013, společnost Davinus za Tramín červený 2013, pozdní sběr a nakonec zlatou medaili za Rulandské šedé 2013, pozdní sběr z Vinařství Pavlov.

Moravští a čeští vinaři si v soutěži Bacchus 2016 vysloužili i několik stříbrných medailí, porota ocenila Vinařství Josef Dufek za jeho Pálavu 2015, výběr z hroznů a Hibernal 2015, pozdní sběr. Stříbro si vysloužilo i Vinařství U Kapličky zavíno Dalibor, Pálava 2015, výběr z hroznů. Oceněno stříbrnou medailí bylo v soutěži i Chateau Valtice – Vinné sklepy Valtice za Veltlínské zelené 2015, pozdní sběr, dále pak vinařství Spielberg za jeho Pinot Gris, Austerlitz, 2014, pozdní sběr a nakonec Vinařství Pavlov za Sauvignon 2014, pozdní sběr.

„S výsledkem letošního ročníku jedné z neprestižnějších a nejlépe odborně zajištěných soutěží světa Bacchus jsme více než spokojeni. Naši vinaři se účastnili počtem 48 vzorků s výsledkem jedna velká zlatá a několik zlatých a stříbrných. Letos se naši vinaři soutěže zúčastnili s finanční podporou Vinařského fondu,“ říká Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

 

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia, Národní vinařské centrum, o.p.s.

Novinky

5.5.2020

Akce
Pálava 1l za 90,-Kč

Od 6. - 30.května 2020 Vám nabízíme bílé odrůdové sudové víno z vinařství Tesařík Prušánky.

Více

30.3.2020

Moravské Chardonnay je opět nejlepší na světě!

Na mezinárodní soutěži Chardonnay du Monde uspělo moravské Chardonnay z rodinného vinařství Josef Valihrach z Krumvíře a stalo se absolutním šampionem 27. ročníku. Tato soutěž se konala minulý týden tradičně v Burgundsku a opět světu ukázala špičkovou světovou úroveň moravských vín.

Více