Zaregistrovat

Celkem 16 diamantových a 19 stříbrných medailí pro moravské vinaře v Monte Carlu a Provence

Celkem 16 diamantových a 19 stříbrných medailí pro moravské vinaře v Monte Carlu a Provence

18.3.2016

Na přelomu února a března proběhly na Azurovém pobřeží francouzské riviéry čtyři významné mezinárodní soutěže. V pořadí již čtvrtá edice s důrazem na terroir – Concours International des Vins de Terroir – se konala v provensálském městečku Brignoles, nedaleko přístavu Toulon, zatímco v srdci Monte Carla uviděl světlo reflektorů již desátý ročník unikátní soutěže Femmes et Vins du Monde (Ženy a vína světa), ve které, jak název napovídá, hodnotí pouze ženy. Kromě posledně zmíněné soutěže rovněž proběhly v monackém knížectví i dvě další přidružené soutěže, a to Femmes et Spiritueux du Monde (Ženy a destiláty světa) a Grand Concours de Packaging (Velká soutěž etiket a obalů).

V soutěži terroirových vín v oblasti zelené Provence si nejlépe vedlo vinařství Baloun z Velkých Pavlovic, které zde získalo dvě diamantové medaile, zatímco vinařství Dufek a Krist si odnesla po jedné, což z celkového počtu udělených diamantových medailí (celkem sedm) je fenomenální úspěch pro naše vinaře. Kromě diamantů se udělovaly rovněž stříbrné kovy, přičemž vinařství Krist jich získalo celkem pět a vinařství Baloun a Dufek každý po třech.

Ještě větší úspěch měli moravští vinaři v Monte Carlu, kde vinařství Krist zabodovalo celkem čtrnáctkrát (devět diamantů a pět stříber), zatímco vinařství Dufek získalo dvě diamantové a tři stříbrné medaile a vinařství Baloun jednu diamantovou medaili.

A konečně i v soutěži Grand Concours de Packaging naše adjustáže tentokrát zabodovaly. Diamond Terroir Pack dostal Sauvignon výběr z hroznů 2015 z vinařství Krist, dále byl udělen dvakrát Gold Terroir Pack, a to vínům Pálava výběr z hroznů 2015 z vinařství Dufek a Rulandské bílé výběr z hroznů 2015 z vinařství Krist.

Pro více informací a kompletní výsledky soutěží navštivte: www.femmesetvinsdumonde.com

 

 

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia, Národní vinařské centrum, o.p.s.

Novinky

7.11.2017

Akce
Svatomartinské víno 2017

Dne 11.listopadu 2017 v 11:00 bude v naší vinotéce zahájen prodej Svatomartinského vína 2017 z vinařství Vajbar Bronislav Rakvice.

Více

5.10.2017

Akce
Modrý Portugal 1l za 52,-Kč

Od 5. - 30.listopadu 2017 Vám nabízíme červené sudové moravské zemské víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více