Zaregistrovat

Zlatý vstup našich vinařů do nového ročníku mezinárodních soutěží

Zlatý vstup našich vinařů do nového ročníku mezinárodních soutěží

28.2.2016

První z letošních mezinárodních soutěží, na kterých se pravidelně účastní také moravští vinaři, moldavská Grand Prix Chisinau OIV Wine & Spirits Competition dopadla výborně. Naši vinaři si z Kišiněva odvážejí 7 zlatých a 2 stříbrné medaile.

Soutěžilo přes 350 vzorků ze 13 zemí. Prosadit se mezi vynikajícími moldavskými (cca 150 tisíc ha vinic) a rumunskými víny (cca 180 tisíc ha) bývalo pro vína z České republiky (cca 19 tis ha) a Slovenska (cca 14 tis ha) vždy složité. Zdá se, že letos se podařilo našim vinařům představit porotám taková vína, která mohli ocenit medailemi nejvyššími.

K nejúspěšnějším vinařstvím v soutěži patřil Vinselekt Michlovský se 4 zlatými medailemi, který si tak upevnil postavení špičkového moravského vinaře nejen v očích moldavských porotců. Dvě zlaté ze dvou soutěžících vzorků získal Davinus Miroslava Majera. Jednu zlatou získalo také Vinařství u Kapličky.

Významné zastoupení jsme měli i v mezinárodní jury, která pracovala pod dohledem tajemníka OIV Yanna Jubana. Za Českou republiku byli přizváni k hodnocení Doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc., Josef Valihrach a JUDr. Luboš Bárta, MBA.

Společnou účast našich vzorků organizovala již tradičně redakce časopisu SOMMELIER za významné pomoci Velvyslanectví Moldavské republiky v Praze. Soutěž, konanou v zasedacím sále Paláce republiky, zahájil ministr zemědělství Eduard Grama, součástí Týdne vína byla i výstava technologií, vín a destilátů.

Grand Prix Chisinau OIV Wine & Spirits Competition 2016
Zlaté medaile  
Davinus s.r.o., CZ Tramín červený 2015 Sommelier Select
Davinus s.r.o., CZ Davinus Ryzlink rýnský 2013
Vinařství U Kapličky, CZ, Rulandské modré rosé 2015 Fresh Wine
Vinselekt Michlovský a.s., CZ Ryzlink rýnský 2008, výběr z hroznů
Vinselekt Michlovský a.s., CZ Aurelius 2012, výběr z cibéb Private Archiv
Vinselekt Michlovský a.s., CZ Ryzlink vlašský 2009, výběr z bobulí Private Archiv
Vinselekt Michlovský a.s., CZ Merlot 2009, výběr z bobulí Private Archiv
Stříbrné  
Vinařství Štěpán Maňák, CZ André 2013, výběr z hroznů, Oak Aged
Vinařství U Kapličky, CZ Zweigeltrebe rosé 2015 Fresh Wine

 

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia, Národní vinařské centrum, o.p.s.

Novinky

23.2.2020

Vinařstvím roku 2019 se stalo VICAN rodinné vinařství

Vítězem desátého ročníku soutěže Vinařství roku 2019, pořádané Svazem vinařů ČR, se stalo VICAN rodinné vinařství, které zároveň zvítězilo v kategorii střední vinařství s produkcí do 250.000 litrů za rok. V kategorii malé vinařství do 50.000 l/rok uspělo Gala Vinařství, a.s. a v kategorii velké vinařství nad 250.000 l/rok komisi nejvíce zaujal Vladimír Tetur.

Více

2.2.2020

Akce
Müller Thurgau 1l za 60,-Kč

Od 3. - 29.února 2020 Vám nabízíme bílé odrůdové sudové víno z vinařství Tesařík Prušánky.

Více