Zaregistrovat

Moravská vína zazářila v Kanadě

Moravská vína zazářila v Kanadě

8.6.2015

Dvě zlaté a tři stříbrné medaile našim vínům udělili porotci 32. ročníku jedné z nejprestižnějších světových soutěží vín - Sélections Mondiales des Vins v Québecku. Nejvyšší kvalitu moravských a českých vín tak opakovaně potvrzují přední světoví znalci vín nejen v Evropě, ale i v zámoří. Zlaté medaile získaly firmy ZNOVÍN ZNOJMO za Sauvignon Blanc Tropical 2014, pozdní sběr a Vinné sklepy Lechovice za Ryzlink rýnský 2013 ledové víno. Stříbrnými medailemi mohou ozdobit své láhve Vinařství Baloun za Rulandské šedé 2013, výběr z hroznů; Vinařství U Kapličky za Zweigeltrebe rosé Fresh Wine 2014, kabinetní víno a Štěpán Maňák za Sauvignon ledové víno 2013.

„Je potěšitelné, že dvě z pěti oceněných moravských vín jsou svěží, příjemná, dobře pitelná vína z ročníku 2014. I v Kanadě se potvrdilo, že se ti nejlepší dokázali s nepřízní ročníku poprat a vyrobili dobrá vína,“ dodává mezinárodní hodnotitelka Iva Kováříková.

Soutěž Sélections Mondiales des Vins hodnotící světová vína již od roku 1983 je světově uznávanou soutěží, nad kterou drží patronát OIV - Mezinárodní organizace pro révu a víno. Letos soutěžilo přes 2100 vín z celého světa, jež hodnotili převážně enologové včetně prezidentky OIV Claudie Quini, generálního ředitele OIV Jean-Marie Auranda či profesorů Jean-Pierre Peynauda, Pascuala Herrery a Patricka Galanta.  Naši zemi v jury reprezentovali Iva Kováříková a Luboš Bárta z redakce časopisu SOMMELIER/Revue pro Hotel a Restaurant, kteří také zajišťovali účast našich vín v soutěži.

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia, Národní vinařské centrum, o.p.s.

 

Výsledky Sélections Mondiales des Vins 2015:

Vinařství

Víno

Ročník

Medaile

Vinné sklepy Lechovice

Ryzlink rýnský, ledové víno

2013      

zlatá

ZNOVÍN ZNOJMO

Sauvignon Blanc Tropical

2014      

zlatá

Vinařství Baloun

Rulandské šedé, výběr z hroznů

2013      

stříbrná

Vinařství U Kapličky

Zweigeltrebe rosé Fresh Wine, kabinetní víno

2014      

stříbrná

Vinařství Štěpán Maňák

Sauvignon ledové víno

2013      

stříbrná                                                          

Novinky

4.10.2018

Akce
Chardonnay 1l za 60,-Kč

Od 4. - 27.října 2018 Vám nabízíme bílé sudové víno země původu Jižní Afrika z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

29.9.2018

Naši vinaři si odvážejí z Vídně neuvěřitelných 347 medailí

Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní světové soutěži AWC Vienna a přivážejí 63 zlatých a 284 stříbrných medailí. Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“) získalo dalších 107 moravských a českých vín. Celkem tak naši vinaři získali na jedné z největších soutěží vín na světě 454 ocenění. Nejúspěšnější byla společnost Víno Botur s 5 zlatými a Vinselekt Michlovský a.s. se 4 zlatými a 16 stříbrnými medailemi. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Více