Zaregistrovat

Moravská vína zazářila v Kanadě

Moravská vína zazářila v Kanadě

8.6.2015

Dvě zlaté a tři stříbrné medaile našim vínům udělili porotci 32. ročníku jedné z nejprestižnějších světových soutěží vín - Sélections Mondiales des Vins v Québecku. Nejvyšší kvalitu moravských a českých vín tak opakovaně potvrzují přední světoví znalci vín nejen v Evropě, ale i v zámoří. Zlaté medaile získaly firmy ZNOVÍN ZNOJMO za Sauvignon Blanc Tropical 2014, pozdní sběr a Vinné sklepy Lechovice za Ryzlink rýnský 2013 ledové víno. Stříbrnými medailemi mohou ozdobit své láhve Vinařství Baloun za Rulandské šedé 2013, výběr z hroznů; Vinařství U Kapličky za Zweigeltrebe rosé Fresh Wine 2014, kabinetní víno a Štěpán Maňák za Sauvignon ledové víno 2013.

„Je potěšitelné, že dvě z pěti oceněných moravských vín jsou svěží, příjemná, dobře pitelná vína z ročníku 2014. I v Kanadě se potvrdilo, že se ti nejlepší dokázali s nepřízní ročníku poprat a vyrobili dobrá vína,“ dodává mezinárodní hodnotitelka Iva Kováříková.

Soutěž Sélections Mondiales des Vins hodnotící světová vína již od roku 1983 je světově uznávanou soutěží, nad kterou drží patronát OIV - Mezinárodní organizace pro révu a víno. Letos soutěžilo přes 2100 vín z celého světa, jež hodnotili převážně enologové včetně prezidentky OIV Claudie Quini, generálního ředitele OIV Jean-Marie Auranda či profesorů Jean-Pierre Peynauda, Pascuala Herrery a Patricka Galanta.  Naši zemi v jury reprezentovali Iva Kováříková a Luboš Bárta z redakce časopisu SOMMELIER/Revue pro Hotel a Restaurant, kteří také zajišťovali účast našich vín v soutěži.

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia, Národní vinařské centrum, o.p.s.

 

Výsledky Sélections Mondiales des Vins 2015:

Vinařství

Víno

Ročník

Medaile

Vinné sklepy Lechovice

Ryzlink rýnský, ledové víno

2013      

zlatá

ZNOVÍN ZNOJMO

Sauvignon Blanc Tropical

2014      

zlatá

Vinařství Baloun

Rulandské šedé, výběr z hroznů

2013      

stříbrná

Vinařství U Kapličky

Zweigeltrebe rosé Fresh Wine, kabinetní víno

2014      

stříbrná

Vinařství Štěpán Maňák

Sauvignon ledové víno

2013      

stříbrná                                                          

Novinky

12.1.2018

Naši vinaři získali loni ve světě více než 700 medailí!

Rok 2017 opět potvrdil neustále rostoucí kvalitu moravských a českých vín a stal se historicky nejúspěšnějším medailových rokem.

Více

8.1.2018

Akce
Ovocné víno višňové 1l za 52,-Kč

Od 8. - 27.ledna 2018 Vám nabízíme polosladké červené ovocné víno z vinařství Vajbar Bronislav vyrobeno v ČR.

Více