Zaregistrovat

Vína z vinařství Baloun znovu excelovala na „Gastronomických vínech“ v Paříži

Vína z vinařství Baloun znovu excelovala na „Gastronomických vínech“ v  Paříži

26.11.2014

3. ročník soutěže vín vhodných pro gastronomii nazvané Concours International des Vins de Gastronomie ™ 2014, která je „duchovním dítětem“ známé francouzské enoložky Régine Le Coz, proběhl ve dnech 17. a 18. listopadu v Paříži.

ročníky, které se konaly na Azurovém pobřeží francouzské Riviéry, a to před dvěma lety v Nice v rámci Ho-Re-Ca veletrhu AGECOTEL – NICE CÔTE D\'AZUR a vloni u příležitosti eno-gastronomické výstavy LE CARRÉ DES VIGNERONNES, kterou pořádal Rotary Club Antibes Azur Riviera v areálu Les Espaces du Fort Carré přímořského letoviska Antibes.

Tentokrát soutěž proběhla v gastronomickém zařízení Eat Intuition (www.eatintuition.com), které vede jihoameričanka Isabella Losada de Armas, jejíž kreativní kuchyně představuje fúzi tradice s inovací.

Soutěže se zúčastnila především vína z tradičních vinařských zemí jako jsou Francie, Itálie, Španělsko a Portugalsko, avšak jaké bylo překvapení když se v absolutní špičce medailových vín objevily tři vzorky z moravského vinařství Baloun z Velkých Pavlovic a jeden z polského klášterního vinařství Winnica Srebrna Góra v Krakově, kde působí létající enoložka Agnieszka Wyrobek-Rousseau!

Hodnotící jury reprezentovali přední degustátoři a enologové z Francie, Španělska, Velké Británie, Švédska, Tchaj-wanu, Venezuely a České republiky.

Ocenění Diamond Star získalo následujících devět vín (od nejvýše po nejníže hodnocených vzorků):

  • Clos Cavenac 2006 (č), AOP Côte du Marmandais, Francie
  • Domaine Cabasse Cuvée Casa Bassa 2011 (č), AOP Côte du Rhône Villages-Séguret, Francie
  • Cuvée Baloun 2006 (č), Vinařství Baloun, Velké Pavlovice, ČR
  • Hibernal 2011 (b), Vinařství Baloun, Velké Pavlovice, ČR
  • Cuvée Millesimato Al Canevon 2013, DOCG Prosecco di Valdobbiadene Superiore, Itálie
  • Château Le Grand Moulin 2012 (č), AOP Blaye Côte de Bordeaux, Francie
  • La Syrah de Clos Cavenac 2012 (č), IGP de l’Agenais, Francie
  • Regent niefiltrowane 2013 (č), Winnica Srebrna Góra, Polsko
  • Děvín 2013 (b), Vinařství Baloun, Velké Pavlovice, ČR

Kromě výše uvedeného diamantového ocenění si z Paříže vinařství Baloun přivezlo ještě dvě Silver Stars za Kerner a Sylvánské zelené a polská Winnica Srebrna Góra jedno stříbro za svůj Cabernet Cortis (všechna ročníku 2013).

Během gala večeře měli členové hodnotící jury možnost kombinovat soutěžní vína s kreacemi tohoto zajímavého a mezi Pařížany tolik oblíbeného restauračního zařízení, že je hostům doporučeno rezervovat si stůl včas, aby se vyhnuli zklamání.

„Byla jsem velmi potěšena, že si Radomil Baloun opět zasloužil potlesk, a to zejména s ohledem na skutečnost, že od samého prvopočátku získává ocenění v soutěžích, které organizuje naše společnost (mj. také organizátorka soutěží Femmes et Vins du Monde v Monte-Carlu, Concours International des Vins de Terroir v Provence a průvodce růžovými víny Le GIVRé-E – Guide International du Vin Rosé Electronique– pozn. autorky),“ oznámila Régine Le Coz po vyhlášení výsledků. „A mně se konečně letos podařilo po téměř deseti letech přiřadit obličej ke jménu, když nás Radomil v létě během své dovolené na Riviéře se svojí rodinou navštívil v našem „templářském sklepě“ Chai des Templiers v Brignoles. Bravo!“ dodala.

 

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia, Národní vinařské centrum, o.p.s.

Novinky

26.11.2018

Naše vína sklidila v Izraeli velké úspěchy

Na letošním třináctém ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino Izrael moravští a čeští vinaři zazářili. Celkem si odvážejí 22 medailí, z toho 3 velké zlaté. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Více

29.10.2018

Akce
Svatovavřinecké 1l za 60,-Kč

Od 29.října - 15.prosince 2018 Vám nabízíme červené sudové moravské zemské víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více