Zaregistrovat

Šampionem Velkopavlovicka se stal Tramín červený 2013 pozdní sběr Vladimíra Tetura

Šampionem Velkopavlovicka se stal Tramín červený 2013 pozdní sběr Vladimíra Tetura

9.9.2014

Tramín červený 2013 pozdní sběr se stal Šampionem Národní soutěže vín velkopavlovické vinařské podoblasti. Toto víno se zároveň stalo vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

„Výstava velkopavlovické podoblasti je pro naše vinařství na prvním místě. Jde o jedinou soutěž vín, která má právo nominovat úspěšná vína do prestižního Salonu vín. Uspělo nám zde sedm vín v různých kategoriích. Největší radost máme z titulu "Šampion", to se nezískává každý druhý den." komentoval vítězství Vladimír Tetur.

Do soutěže se přihlásilo 465 vzorků vín s původem hroznů ve velkopavlovické vinařské podoblasti a odborná komise z nich ocenila 36 zlatou, 83 stříbrnou a 27 bronzovou medailí. Do prvního, už celostátního kola Národní soutěže vín postoupilo z velkopavlovické vinařské podoblasti 325 vín.

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A - bílá vína suchá a polosuchá
• Tramín červený 2013 pozdní sběr – Vladimír Tetur

Kategorie B - bílá polosladká
• Tramín červený 2013 výběr z hroznů – Vinařství Bronislav Vajbar

Kategorie C - sladká vína (bílá, růžová i červená)
• Grand Chateau Lednice 2012 slámové víno – Vinařství Chateau Lednice, a. s.

Kategorie D - růžová vína
• Svatovavřinecké 2013 pozdní sběr – Vlastislav Klobása

Kategorie E - červená suchá a polosuchá vína
• Cabernet Sauvignon 2012 pozdní sběr - PATRIA Kobylí, a. s.

Kategorie F – jakostní šumivá vína
• Louis Girardot brut 2010 jakostní víno šumivé s.o. - BOHEMIA SEKT, s. r. o.

Nejlepší kolekce: Vinařství Vajbar Bronislav - Rakvice

Výstava vín pro veřejnost

Výstava Národní soutěže vín – velkopavlovické podoblasti proběhne v sobotu 20. září ve Velkých Pavlovicích, kde budou mít návštěvníci příležitost ochutnat soutěžní vína a posoudit jejich kvalitu ve světle hodnocení odborné poroty.

Velkopavlovická vinařská podoblast je krajina s členitým reliéfem, která severně od Velkých Bílovic stoupá do kopců Hustopečské pahorkatiny a pak v úrodných rovinách pozvolna klesá až k Brnu. Patří k nejslunnějším a nejteplejším místům České republiky, a proto se proslavila mimořádnými červenými víny, zejména Svatovavřineckým a Frankovkou. V severní části se daří také bílým odrůdám – Veltlínskému zelenému, Rulandskému šedému, Tramínu červenému, Pálavě a Muškátu moravskému.

A co dál? Salon vín – národní soutěž vín

Hodnocením vín velkopavlovické vinařské podoblasti se uzavřel seriál podoblastních, nominačních kol naší největší a nejvyšší soutěže vín. Národní soutěže vín se zúčastnilo celkem 1648 vín, z nichž 1212 postoupilo do 1. celostátní kola Salonu vín – národní soutěže vín 2015. Postoupivší vína ze všech vinařských podoblastí a oblasti Čechy ohodnotí odborná porota 9. - 12. prosince a vybere z nich 200 finalistů. Mezi nimi se 8. ledna 2015 rozhodne o absolutním Šampionovi, vítězích kategorií, nejlepší kolekci, medailistech a složení prestižního Salonu vín - stovce nejlépe hodnocených vín České republiky, která bude následně umístěna v degustační expozici státního zámku ve Valticích.

 

Tisková zpráva, zdroj: NVC & Omnimedia, Národní vinařské centrum, o.p.s.

Novinky

20.7.2020

Akce
Rulandské bílé 1l za 60,-Kč

Od 20.července - 15.srpna 2020 Vám nabízíme bílé odrůdové čepované víno z vinařství Vinný dům Bzenec.

Více

19.7.2020

V Poslanecké sněmovně byla vyhlášena sedmička Parlamentních vín 2020

Parlament České republiky se spojil s moravskými a českými vinaři prostřednictvím druhého ročníku soutěže „Parlamentní víno“. Odborná komise vybrala vína pro prezentaci Poslanecké sněmovny v České republice i v zahraničí. Soutěž loni inicioval předseda PS Radek Vondráček na základě inspirace ze zahraničních parlamentů, a to s cílem propagovat české a moravské vinařství.

Více