Zaregistrovat

Svatovavřinecké 2011 pozdní sběr firmy Vinum Moravicum se stalo Championem Slovácka

Svatovavřinecké 2011 pozdní sběr firmy Vinum Moravicum se stalo Championem Slovácka

23.8.2014

První podoblastní soutěž Národní soutěže vín již zná svého Šampiona. V úterý 19. srpna zasedla odborná poroda a vybrala vítěze vín s původem hroznů ve slovácké vinařské podoblasti. Celkem bylo přihlášeno 365 vzorků a vítězem se stalo Svatovavřinecké 2011 pozdní sběr firmy Vinum Moravicum z Bzence. Toto víno se tak stalo Šampionem a vítězem kategorie červených suchých a polosuchých vín.

Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, je realizována za finanční podpory Vinařského fondu, organizačního zajištění Národním vinařským centrem a pod garancí Svazu vinařů České republiky. Soutěž slovácké vinařské podoblasti pořádá Sdružení slováckých vinařů.

„Na úspěch, kterého jsme dosáhli v Národní soutěži vín, jsme velice hrdí a vážíme si ho. Šampionem prestižní výstavy se víno nestává každý den. Úspěch je o to cennější, že titulem Šampion bylo oceněno červené víno Svatovavřinecké pozdní sběr 2011, které se prosadilo nejen nad špičkovými bílými víny z Moravy, ale i v konkurenci červených vín z dnes preferovaných odrůd jako je Cabernet Sauvignon, Merlot či Cabernet Moravia," komentovala úspěch Jitka Bezchlebová z bzenecké firmy Vinum Moravicum.

V soutěži bylo hodnoceno 365 vín, která získala 41 zlatých, 64 stříbrných a 7 bronzových medailí. Do celostátního kola Salonu vín - národní soutěže vín postoupilo ze slovácké vinařské podoblasti 257 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z vinařských podoblastí - velkopavlovické, mikulovské a znojemské a vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A - bílá vína suchá a polosuchá
• Vítěz kategorie: Rulandské bílé 2013 pozdní sběr – Stanislav Škrobák
Kategorie B - bílá polosladká
• Vítěz kategorie: Pálava 2013 výběr z hroznů – Ing. Jaroslav Vaďura
Kategorie C - sladká vína (bílá, růžová i červená)
• Vítěz kategorie: Sauvignon 2012 slámové víno - Vinné sklepy Skalák/Ing. Leona Šebestová
Kategorie D - růžová vína a klarety
• Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon Rose 2013 pozdní sběr- Rodinné vinařství Košut, s. r. o.
Kategorie E - červená vína suchá a polosuchá
• Šampion a vítěz kategorie: Svatovavřinecké 2011 pozdní sběr – Vinum Moravicum, a. s.
Kategorie F - červená vína polosladká
• Vítěz kategorie: Zweigeltrebe barrique 2011 výběr z bobulí - Vinařství Štěpán Maňák z Žádovic
Kategorie G - sekty s.o.
• Vítěz kategorie: Crémant de Spielberg 2010 pěstitelský sekt – Spielberg CZ, s. r. o.
Výstava vín pro veřejnost

Výsledky hodnocení bude mít veřejnost příležitost posoudit v sobotu 13. září v Uherském Hradišti - Mařaticích ve Vinohradské ulici během výstavy soutěžních vín, která proběhne v rámci Slováckých slavností vína a otevřených památek. Představí se ucelený přehled soutěžících vín ze slovácké vinařské podoblasti, včetně Šampiona a vítězů kategorií. Zde bude k dispozici formou katalogu soutěže.

Hodnocení podoblastních kol Národní soutěže vín nyní bude pokračovat na Moravě podoblastí mikulovskou, velkopalovickou a slováckou a dále vinařskou oblastí Čechy.

Slovácká vinařská podoblast

Slovácká vinařská podoblast je oblast velmi rozlehlá a díky tomu má různorodé přírodní podmínky, od teplých svahů na jihu až po naše nejseverněji položené vinice. Vinohrady zde najdete jak v údolí řeky Moravy, tak v členité kopcovité krajině Bílých Karpat nebo na jižních svazích Chřibů a Ždánického lesa. Daří se zde Mülleru Thurgau, Ryzlinku rýnskému, Veltlínskému zelenému, Rulandskému bílému a Muškátu moravskému. Z modrých odrůd stojí za pozornost zejména Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a v obci Moravská Nová Ves vyšlechtěná odrůda Cabernet Moravia.

Novinky

26.11.2018

Naše vína sklidila v Izraeli velké úspěchy

Na letošním třináctém ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino Izrael moravští a čeští vinaři zazářili. Celkem si odvážejí 22 medailí, z toho 3 velké zlaté. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Více

29.10.2018

Akce
Svatovavřinecké 1l za 60,-Kč

Od 29.října - 15.prosince 2018 Vám nabízíme červené sudové moravské zemské víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více