Zaregistrovat

VinoForum 2013 Pardubice

VinoForum 2013 Pardubice

4.8.2013

Město Pardubice bylo poctěno pořádáním významné evropské vinařské soutěže VinoForum 2013 Pardubice. Teprve podruhé v dvaadvacetileté historii proběhla soutěž v nevinařské oblasti, což je oceněním za mimořádné výsledky v oblasti vín.

Dvacátý druhý ročník mezinárodní přehlídky vín VinoForum je součástí 16. ročníku Pardubického festivalu vína a navazuje na předcházející konkurzy, které se v uplynulých letech uskutečnily na Slovensku, ve Slovinsku,v České republice, v Chorvatsku, Polsku a v Rakousku. Jejich cílem bylo porovnávat kvalitu vín středoevropského původu se zbytkem světa.

Dále pak má posloužit k navázání a k prohloubení výrobních, obchodních a společenských vztahů mezi výrobci vína, obchodníky a spotřebiteli.

Tato mezinárodní soutěž vín se konala 29. a 30. července v hotelu Euro.

Soutěže se zúčastnilo 445 vzorků vín z 10 zemí celého světa a bylo rozdáno 143 medailí. Absolutním vítězem celé soutěže se stalo červené víno z Chile, odrůda Syrah, reserva especial, které bylo zároveň Championem červených vín. Championem bílých suchých vín se stalo Rulandské bílé, pozdní sběr, 2008 z vinařství Kolby, a.s., v bílých vínech ostatních se stal Championem Tramín červený, slámové víno, ročníku 2012. V růžových vínech se stal Championem Cabernet Sauvignon, pozdní sběr, ročníku 2012 od Znovínu Znojmo, a.s. Championem v kategorii sektů se stal Bohemia Sekt Prestige brut, 2010 ze společnosti Bohemia Sekt, s.r.o.

Hodnocení vín se ujalo pět šestičlenných komisí složených z předních českých a moravských degustátorů a 12 hodnitelů ze čtyř států. Předsedou komisí byl přední česko-slovenský enolog, prof. Ing. Fedor Malík, DrSc., který je zakladatelem této mezinárodní soutěže, které pravidelně putuje po 6 evropských zemích.
Soutěž by se nemohla uskutečnit bez podpory vinařů, mnoha partnerů, zejména pak Vinařského fondu, Národního vinařského centra, Města Pardubice a mnoha dalších, kterým tímto děkujeme.

Mnoho z těchto soutěžních vín, ale i další můžete ochutnávat na pardubickém Zámku ve dnech 23. – 24. 8. v rámci Pardubického festivalu vína.
Podrobných program festivalu vína i výsledky soutěže vín a sommelierů naleznete na www.pardubickyfestivalvina.cz.

Novinky

25.8.2018

Akce
Frankovka rosé 1l za 60,-Kč

Od 27.srpna - 22.září 2018 Vám nabízíme růžové moravské odrůdové sudové víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

24.8.2018

Králem vín se stalo poprvé červené víno!

Navíc se zcela rekordním ziskem 95,8 bodu. Je jím Rulandské modré 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ JAN PLAČEK. Držitelem titulu nejlepší kolekce se opět stalo VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK s průměrnou známkou 89,22 bodu, na druhé skáče VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV (89,0) a zcela nově se v tomto žebříčku objevuje na bronzové příčce VINAŘSTVÍ JAN PLAČEK (88,6).

Více