Zaregistrovat

Chardonnay Josefa Valihracha zazářilo ve Francii

Chardonnay Josefa Valihracha zazářilo ve Francii

28.3.2013

Chardonnay, výběr z bobulí 2011 z Vinařství Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku získalo zlatou medaili a umístění mezi nejlepší desítkou světových Chardonnay na mezinárodní soutěži vín Chardonnay du Monde.

Do TOP 10 světových vín francouzské odrůdy Chardonnay nechali porotci proniknout kromě Josefa Valihracha už jen po jednom víně z Kanady a Jihoafrické republiky. Zbylé pozice si rozdělila pouze vína francouzských výrobců, což pro Českou republiku jen podtrhuje výjimečnost tohoto ocenění. Kromě zlaté medaile a umístění v TOP 10 získalo Vinařství Josef Valihrach, s. r. o., také ještě 2 stříbrné medaile za Chardonnay, výběr z hroznů 2009 a Chardonnay Brut 2010. Stříbrnou medaili si z Francie veze také Vinice Hnanice, s. r. o., za Chardonnay, výběr z hroznů 2011.

„Francouzi, kterých bylo v odborné porotě nejvíce, jsou ve víně velcí patrioti. O to víc mě těší, že našemu Chardonnay dali přednost před stovkami vzorků prvotřídních francouzských vín. Toto je pro mě a naše vinařství možná ještě o něco větší ocenění než samotná zlatá medaile“, sdílel radost z úspěchu vinař Josef Valihrach.

Letos je to již potřetí za sebou, kdy se Josef Valihrach se svým vínem dostal mezi desítku nejlepších Chardonnay na světě.

Jak název napovídá, soutěž proběhla v domovské zemi Chardonnay Francii, přesně v Château des Ravatys v Saint-Lager v Burgundsku. Soutěže se zúčastnilo 872 Chardonnay ze 42 zemí světa, která hodnotilo 300 mezinárodních porotců.

Novinky

25.8.2018

Akce
Frankovka rosé 1l za 60,-Kč

Od 27.srpna - 29.září 2018 Vám nabízíme růžové moravské odrůdové sudové víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

24.8.2018

Králem vín se stalo poprvé červené víno!

Navíc se zcela rekordním ziskem 95,8 bodu. Je jím Rulandské modré 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ JAN PLAČEK. Držitelem titulu nejlepší kolekce se opět stalo VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK s průměrnou známkou 89,22 bodu, na druhé skáče VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV (89,0) a zcela nově se v tomto žebříčku objevuje na bronzové příčce VINAŘSTVÍ JAN PLAČEK (88,6).

Více