Zaregistrovat

Chardonnay Josefa Valihracha zazářilo ve Francii

Chardonnay Josefa Valihracha zazářilo ve Francii

28.3.2013

Chardonnay, výběr z bobulí 2011 z Vinařství Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku získalo zlatou medaili a umístění mezi nejlepší desítkou světových Chardonnay na mezinárodní soutěži vín Chardonnay du Monde.

Do TOP 10 světových vín francouzské odrůdy Chardonnay nechali porotci proniknout kromě Josefa Valihracha už jen po jednom víně z Kanady a Jihoafrické republiky. Zbylé pozice si rozdělila pouze vína francouzských výrobců, což pro Českou republiku jen podtrhuje výjimečnost tohoto ocenění. Kromě zlaté medaile a umístění v TOP 10 získalo Vinařství Josef Valihrach, s. r. o., také ještě 2 stříbrné medaile za Chardonnay, výběr z hroznů 2009 a Chardonnay Brut 2010. Stříbrnou medaili si z Francie veze také Vinice Hnanice, s. r. o., za Chardonnay, výběr z hroznů 2011.

„Francouzi, kterých bylo v odborné porotě nejvíce, jsou ve víně velcí patrioti. O to víc mě těší, že našemu Chardonnay dali přednost před stovkami vzorků prvotřídních francouzských vín. Toto je pro mě a naše vinařství možná ještě o něco větší ocenění než samotná zlatá medaile“, sdílel radost z úspěchu vinař Josef Valihrach.

Letos je to již potřetí za sebou, kdy se Josef Valihrach se svým vínem dostal mezi desítku nejlepších Chardonnay na světě.

Jak název napovídá, soutěž proběhla v domovské zemi Chardonnay Francii, přesně v Château des Ravatys v Saint-Lager v Burgundsku. Soutěže se zúčastnilo 872 Chardonnay ze 42 zemí světa, která hodnotilo 300 mezinárodních porotců.

Novinky

18.12.2018

Akce
Vánoční prodej za super ceny !!!

Akce růžové Vánoce.Ve dnech 1.12. - 31.12.2018 Vám nabízíme prodej přívlastkového vína v akci 1+1 zdarma z vinařství Bronislav Vajbar  Rakvice .

Více

17.12.2018

Akce
Svatovavřinecké 1l za 60,-Kč

Od 17. - 31.prosince 2018 Vám nabízíme červené sudové moravské zemské víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

26.11.2018

Naše vína sklidila v Izraeli velké úspěchy

Na letošním třináctém ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino Izrael moravští a čeští vinaři zazářili. Celkem si odvážejí 22 medailí, z toho 3 velké zlaté. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Více