Zaregistrovat

Slavnostní inauguraci prezidenta republiky provázela nejlepší moravská a česká vína

Slavnostní inauguraci prezidenta republiky provázela nejlepší moravská a česká vína

10.3.2013

Kolekci moravských a českých vín pečlivě vybraných z letošní expozice stovky nejlepších moravských a českých vín - Salonu vín ČR přivezli na slavnostní inauguraci prezidenta České republiky Miloše Zemana zástupci Vinařského fondu a Národního vinařského centra.

„Je dobrou zprávou nejen pro všechny vinaře, že i nového prezidenta provází a pevně věřím i nadále budou provázet při všech významných příležitostech vynikající moravská a česká vína. Vinařství je jedním z oborů, na který můžeme být všichni náležitě hrdí a jehož výsledky se můžeme kdykoli pochlubit před vzácnými hosty ze zahraničí i před nejvýznamnějšími osobnostmi České republiky,“ komentoval slavnostní událost ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra. Ten také předal nově zvolenému prezidentovi kolekci našich nejlepších vín jako poděkování za podporu, kterou pan prezident moravským a českým vínům věnuje.

Nad Salonem vín České republiky, coby výkladní skříní našeho vinařství, již tradičně přebírá záštitu prezident republiky. Zástupci vinařských institucí samozřejmě usilují o zachování tradice záštity hlavy státu nad naší největší a nejvyšší soutěží vín a na ni navázanou degustační expozicí - Salonem vín ČR.

Novinky

11.6.2018

Akce
Frankovka rosé 1l za 60,-Kč

Od 12. - 30.června 2018 Vám nabízíme růžové moravské odrůdové sudové víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

10.6.2018

Grilujte s našimi růžovými víny

Slunečné teplé jarní a letní dny jsou ideální na grilování s přáteli. Grilované ryby nebo maso a lehký čerstvý zeleninový salát skvěle doplní moravská nebo česká růžová vína. Pojďme si vychutnat tyto báječné okamžiky a naše rosé.

Více