Zaregistrovat

Slavnostní inauguraci prezidenta republiky provázela nejlepší moravská a česká vína

Slavnostní inauguraci prezidenta republiky provázela nejlepší moravská a česká vína

10.3.2013

Kolekci moravských a českých vín pečlivě vybraných z letošní expozice stovky nejlepších moravských a českých vín - Salonu vín ČR přivezli na slavnostní inauguraci prezidenta České republiky Miloše Zemana zástupci Vinařského fondu a Národního vinařského centra.

„Je dobrou zprávou nejen pro všechny vinaře, že i nového prezidenta provází a pevně věřím i nadále budou provázet při všech významných příležitostech vynikající moravská a česká vína. Vinařství je jedním z oborů, na který můžeme být všichni náležitě hrdí a jehož výsledky se můžeme kdykoli pochlubit před vzácnými hosty ze zahraničí i před nejvýznamnějšími osobnostmi České republiky,“ komentoval slavnostní událost ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra. Ten také předal nově zvolenému prezidentovi kolekci našich nejlepších vín jako poděkování za podporu, kterou pan prezident moravským a českým vínům věnuje.

Nad Salonem vín České republiky, coby výkladní skříní našeho vinařství, již tradičně přebírá záštitu prezident republiky. Zástupci vinařských institucí samozřejmě usilují o zachování tradice záštity hlavy státu nad naší největší a nejvyšší soutěží vín a na ni navázanou degustační expozicí - Salonem vín ČR.

Novinky

26.11.2018

Naše vína sklidila v Izraeli velké úspěchy

Na letošním třináctém ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino Izrael moravští a čeští vinaři zazářili. Celkem si odvážejí 22 medailí, z toho 3 velké zlaté. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Více

29.10.2018

Akce
Svatovavřinecké 1l za 60,-Kč

Od 29.října - 15.prosince 2018 Vám nabízíme červené sudové moravské zemské víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více