Zaregistrovat

Moravští vinaři byli v San Franciscu oceněni nejcennějšími medailemi

Moravští vinaři byli v San Franciscu oceněni nejcennějšími medailemi

7.7.2012

Dvojnásobek velkých zlatých medailí a obhajobu titulu za nejlepší víno konkrétní odrůdy si spolu s osmdesáti medailemi vezou naši vinaři z mezinárodní soutěže San Francisco International Wine Competition. Velkou zlatou medaili a titul za nejlepší Tramín červený celé soutěže získalo Vinařství Líbal, které navíc na této soutěži zazářilo už loni stejným oceněním za svůj Sauvignon. Ještě další tři vinařství se mohou pochlubit velkými zlatými medailemi, které se udělují jen nepatrnému zlomku prvotřídních vín s nejvyšším bodovým ohodnocením. Účast našich vín proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

V krátké době podruhé se představili moravští vinaři se svou produkcí na severoamerickém kontinentě v San Franciscu, kde ve dnech 15. až 17. června hodnotily odborné komise více než 4500 vzorků vín z celého světa. Z České republiky se soutěže zúčastnilo 115 vín, z nichž bylo 80 oceněno (4 velké zlaté, 4 zlaté, 31 stříbrné a 41 bronzové medaile).

Nejprestižnější ceny se dočkalo stejně jako loni Vinařství Líbal za Tramín červený, výběr z hroznů 2011, který se stal zároveň nejlepším tramínem celé soutěže a získal velkou zlatou medaili. Vinařství Líbal si kromě této ceny vysloužilo ještě bronzové medaile za Muškát moravský, pozdní sběr 2011 a Sauvignon, VOC Znojmo 2011.

„Vinařství Líbal po roce obhájilo v San Franciscu vítězství v kategorii a velkou zlatou medaili, což se ještě žádnému našemu vinařství na prestižní světové soutěži vín nikdy v historii nepodařilo. Tento úspěch a přibývající medaile jsou tím nejlepším důkazem o stále rostoucí kvalitě našeho vinařství,“ komentoval výsledky ing. Marek Babisz z Národního vinařského centra, které organizačně zajišťovalo účast našich vín.

Další velkou zlatou medaili (za více než 92 bodů ze 100) získal Znovín Znojmo, a. s., za Tramín červený, mešní víno, výběr z bobulí 2011, stříbrnou za Sauvignon VOC 2011 a bronzovou Rulandské šedé, slámové víno 2009.

Velkou zlatou si vysloužilo ještě vinařství Pavlovín, s. r. o., za Chardonnay, výběr z hroznů 2011 a stříbrné medaile za Frankovka rosé, výběr z hroznů 2011 a Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2011.

Čtvrtou velkou zlatou a příslušnost k světové vinařské extratřídě si ze San Francisca veze také Ing. Richard Tichý za Rulandské šedé, pozdní sběr 2010 spolu s bronzovými za Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2009 a Pálavu, výběr z hroznů 2010.

„Velká zlatá medaile z takto prestižní světové soutěže je zatím nejvyšším oceněním našich vín a práce ve sklepě i ve vinohradu. Rád bych pozval všechny, které zajímá, jak chutná absolutní světová špička, do svého sklepa, který bude spolu s dalšími devatenácti v sobotu 7. července k dispozici během Dne otevřených sklepů v obci Hrušky,“ těšil se po soutěži z ocenění Richard Tichý a lákal návštěvníky na ochutnávku.

Mezi oceněná vína patří i úspěch vinařství pana Vladímíra Tetura a bratří Zborovských :

Vinařství V & M Zborovský ** Muškát moravský, pozdní sběr ** 2011 ** stříbrná
Vinařství V & M Zborovský ** Ryzlink vlašský, pozdní sběr ** 2011 ** stříbrná
Vinařství V & M Zborovský ** medovina ** 2011 ** bronzová
Vinařství V & M Zborovský ** Rulandské modré klaret, výběr z hroznů ** 2011 ** bronzová

Vladimír Tetur ** Tramín červený, výběr z hroznů ** 2011 ** stříbrná

Novinky

5.5.2020

Akce
Pálava 1l za 90,-Kč

Od 6. - 30.května 2020 Vám nabízíme bílé odrůdové sudové víno z vinařství Tesařík Prušánky.

Více

30.3.2020

Moravské Chardonnay je opět nejlepší na světě!

Na mezinárodní soutěži Chardonnay du Monde uspělo moravské Chardonnay z rodinného vinařství Josef Valihrach z Krumvíře a stalo se absolutním šampionem 27. ročníku. Tato soutěž se konala minulý týden tradičně v Burgundsku a opět světu ukázala špičkovou světovou úroveň moravských vín.

Více