Zaregistrovat

Po evropských úspěších ocenili moravská vína také v Kanadě

Po evropských úspěších ocenili moravská vína také v Kanadě

9.6.2012

Po letošních mimořádných úspěších na evropských soutěžích slaví moravští vinaři i za oceánem. V uplynulých dnech se již počtvrté zúčastnili prestižní soutěže Sélections Mondiales des Vins Canada, ze které si v silné konkurenci vín z celého světa vezou dvanáct medailí. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum a finančně podpořil Vinařský fond.

Hned dvě zlaté medaile z celkových šesti si odnesla společnost Znovín Znojmo, a.s., za Tramín červený, výběr z bobulí 2011 a Ryzlink rýnský, ledové 2009, ke kterým přidala také jednu stříbrnou (Muškát moravský, výběr z hroznů 2011). Další zlaté medaile putují do vinařství Víno Hort, s.r.o. (Frankovka rosé, pozdní sběr 2011), které získalo navíc ještě dvě stříbrné (Merlot rosé, pozdní sběr 2011 a Pinot Noir rosé, pozdní sběr 2011). Zlatá medaile putuje také do společnosti Vinselekt Michlovský, a.s. (Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2010), Vinařství u Kapličky, s.r.o. (Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011) a Ampelos, ŠSV Znojmo, a.s. (Kerner, výběr z hroznů 2011). Další stříbrné si z Kanady vezou ještě Habánské sklepy, s.r.o. (Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011), Vladimír Tetur (Rulandské šedé, výběr z hroznů 2011) a Vinařství Mikrosvín Mikulov, a.s. (Kerner, pozdní sběr 2010).

„Zajímavé jsou další a další ocenění pro moravská růžová, která jsou v posledních letech na vzestupu jak kvalitou, tak pestrostí nabídky spotřebitelům. Vedle Svatomartinských vín jsou naše růžová jednoznačných a pozitivním trendem podporující dobré jméno našeho vinařství čím dál častěji nejen doma, ale také ve světě,“ poznamenal k cenným medailím ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

„Opravdové Mistrovství Severní Ameriky, a to ze všech pohledů. Skvělá organizace, v porovnání s loňským rokem jsem zaznamenal zvýšenou kvalitu soutěžních vzorků, což úspěch moravských vín ještě umocňuje. Vína dostala daleko víc prostoru nejen pro samotné hodnocení, ale hlavně pro následné diskuze v rámci jednotlivých komisí, kde v drtivé většině vítězil finální soulad všech, v prvních chvílích někdy různých názorů, ve prospěch vína. Cesta na kanadský trh je dlouhá a složitá, ale úspěch a medaile z tak prestižní soutěže, jakou je Sélection Mondiales des Vins otevírá dveře i pro mnohá jednání vinařů se zákazníky nejen v rámci České republiky, ale i ze zahraničí“ komentoval medailové úspěchy našich vinařů Miroslav Majer ze společnosti Vinselekt Michlovský, který se soutěže přímo účastnil jako člen mezinárodní jury.

Sélections Mondiales des Vins Canada, největší mezinárodní vinařská soutěž na severoamerickém kontinentu, je specifická tím, že ocenění na ní výrazně usnadní úspěšným vínům vstup na kanadský trh. Ten je totiž ovládaný vždy jen jediným licencovaným monopolem pro každou provincii a mimo síť jeho prodejen zde není možné alkoholické nápoje koupit. Takové přímé napojení na obchodní kanály pak přivádí do soutěže i ty nejvěhlasnější světové značky, které se na jiných soutěžích zpravidla tolik neprezentují, aby případným neúspěchem neohrozily pracně vybudovanou prestiž.

Seznam oceněných vín:

Výrobce ** Odrůda ** Ročník ** Ocenění

Vinselekt Michlovský, a. s. ** Ryzlink vlašský, pozdní sběr, Vinum Palaviense ** 2010 ** Zlatá medaile
ZNOVÍN ZNOJMO, a. s. ** Tramín červený, výběr z bobulí ** 2011 ** Zlatá medaile
ZNOVÍN ZNOJMO, a. s. ** Ryzlink rýnský, ledové víno ** 2009 ** Zlatá medaile
Vinařství U Kapličky, s. r. o. ** Ryzlink rýnský, pozdní sběr ** 2011 ** Zlatá medaile
Víno Hort, s. r. o. ** Frankovka rosé, pozdní sběr ** 2011 ** Zlatá medaile
Ampelos, ŠSV ZNOJMO, a. s. ** Kerner, výběr z hroznů ** 2011 ** Zlatá medaile
HABANSKE SKLEPY spol. s r.o. ** Ryzlink rýnský, pozdní sběr ** 2011 ** Stříbrná medaile
ZNOVÍN ZNOJMO, a. s. ** Muškát moravský, výběr z hroznů ** 2011 ** Stříbrná medaile
Víno Hort, s. r. o. ** Merlot rosé, pozdní sběr ** 2011 ** Stříbrná medaile
Víno Hort, s. r. o. ** Pinot Noir rosé, pozdní sběr ** 2011 ** Stříbrná medaile
Vladimír Tetur ** Rulandské šedé, výběr z hroznů ** 2011 ** Stříbrná medaile
Vinařství Mikrosvin Mikulov, a. s. ** Kerner, pozdní sběr ** 2010 ** Stříbrná medaile

Novinky

20.7.2020

Akce
Rulandské bílé 1l za 60,-Kč

Od 20.července - 15.srpna 2020 Vám nabízíme bílé odrůdové čepované víno z vinařství Vinný dům Bzenec.

Více

19.7.2020

V Poslanecké sněmovně byla vyhlášena sedmička Parlamentních vín 2020

Parlament České republiky se spojil s moravskými a českými vinaři prostřednictvím druhého ročníku soutěže „Parlamentní víno“. Odborná komise vybrala vína pro prezentaci Poslanecké sněmovny v České republice i v zahraničí. Soutěž loni inicioval předseda PS Radek Vondráček na základě inspirace ze zahraničních parlamentů, a to s cílem propagovat české a moravské vinařství.

Více