Zaregistrovat

Jarovín Rosé 2012 zná své vítěze

Jarovín Rosé 2012 zná své vítěze

16.4.2012

Jiří Hort potvrdil roli nekorunovaného krále růžových vín ziskem 3 zlatých medailí, Championa získalo Vinařství Volařík. Poslední zlatou medaili získalo Vinařství Vajbar. IX ročník mezinárodní soutěže růžových vín je letos nejen v novém, ale také rekordní. Pořadatelé ho spojili s úspěšnou přehlídkou růžových vína a gastronomie Den v růžovém.

Pilná práce v komunikaci s vinaři, široká forma prezentace vín, jasná pravidla a mnohem více služeb, než v minulosti, přinesla své ovoce. Jarovín Rosé 2012 je jednoznačně rekordní. Do soutěže se přihlásilo 185 soutěžních vzorků z 10 zemí - České republiky, Slovenska, Rakouska, Chile, Itálie, USA, Austrálie, Francie, Řecka a Argentiny.

Čtyři komise měly skutečně těžkou práci, aby mezi předloženými vzorky našly ty nejlepší. Na jednu stranu jim práci ulehčoval počítačový systém Národního vinařského centra, na druhou stranu hodnotitelé vytvářeli mohutností a aromatické profily u každého vína a navíc ještě zkoumali barvu dle předložené vzorkovnice. Každá komise vybrala v hlavní kategorii svého držitele zlaté, stříbrné a bronzové medaile - v případě bodové shody medaili získala dvě vína. Z medailových vín vybrala superkomise složená z předsedů komisí a vedoucího hodnocení championa. Ten je ve výsledkové listině uváděn bez bodového zisku. Kategorie sektů i sladkých vín pak získaly své vlastní medailisty. Všechna velmi dobře hodnocená vína, která získala 84 a více bodů a na která v tomto velmi přísném systému nezbyla medaile, získávají označení "růžový tip".

Nejlepší kolekci získalo Víno Hort z Dobšic, na druhém místě skončil Jan Stávek z Němčiček a na třetím Střední škola vinařská z Valtic.

Championem se stalo Vinařství Volařík - Cabernet Moravia pozdní sběr 2011. Zlaté medaile získalo Víno Hort za Svatovavřinecké kabinetní víno 2011, Franceska pozdní sběr 2011 a Zweigeltrebe kabinetní víno 2011, Vajbar Bronislav za Cabernet Moravia pozdní sběr 2011, Weingut Langmann za Langmann Schilcher sekt a Ing. Jan Stávek, Ph.D. za Lokus rosé likérové víno 2008.

Jarovín Rosé patří integrálně ke Znojmu, resp. Dobšicím. I v letošním roce se hodnocení vín u kulatých stolů odehrálo za účasti předních degustátorů – specialistů na růžová vína – 12 v Dobšické sokolovně. První prezentace soutěžních vín proběhne, také tradičně, již 7. května v historické části Znojma. Návštěvníci tu mohou očekávat 180 vynikajících růžových vín a klaretů z celého světa ve spojení s gastronomií hotelů Happy Star a Savannah. A nejen to, Znojmo je v těchto dnech plné akcí a návštěvníků – probíhá majáles, prezentace partnerských měst i velká degustace vín VOC Znojmo.

Druhá část prezentace se odehraje 11. května v ostravském hotelu Clarion Congress. Na severomoravské milovníky vína tu bude čekat nejen velký košt růžových vín, ale také speciální gastronomie k těmto vínům z kuchyně Branko Černého a šéfkuchaře hotelu Davida Lukasze. Navíc se během prezentačních show naučíte tyto pokrmy i připravovat. Připraveno je i slosování vstupenek – vyhrát můžete předplatné časopisu Víno&Styl, víkend v Clarion Congress Hotelu Ostrava, výborná vína i další věcné ceny.

Novinky

1.6.2020

Akce
Zweigltrebe rosé 1l za 60,-Kč

Od 1. - 27.června 2020 Vám nabízíme růžové odrůdové sudové víno z vinařství Tesařík Prušánky.

Více

22.5.2020

Známe vítěze JAROVÍN ROSÉ a jarního hodnocení KRÁL VÍN České republiky

V pátek 15. května zasedla za zvýšených hygienických pravidel v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích odborná komise a ohodnotila 180 růžových vín a klaretů, které přihlásilo 86 vinařských firem z celé ČR. Pořadatelé z celého srdce děkují všem, kteří svá vína v takto hojném počtu přihlásili. Velká gratulace pak patří všem medailistům.

Více