' />
  Zaregistrovat

Nevídaný úspěch moravského vína v nové mezinárodní soutěži „gastronomických“ vín

Nevídaný úspěch moravského vína v nové mezinárodní soutěži „gastronomických“ vín

2.3.2012

Vinařství Baloun znovu excelovalo na mezinárodní vinařské scéně. V rámci 25. ročníku veletrhu AGECOTEL 2012 - NICE CÔTE D\'AZUR, který se konal ve dnech 22. - 25. ledna 2012, byla uvedena nová prestižní soutěž vín nazvaná „Concours International des Vins de Gastronomie™“.

Profesionální gastronomický veletrh AGECOTEL, který je každoročně pořádán v Palais des Expositions NICEXPO hlavního města Azurového pobřeží, je významnou událostí v kalendáři HoReCa. Jen v Espace Chefs se prezentuje na 35 šéfkuchařů, z nichž mnozí jsou ověnčeni hvězdičkami Michelin a patronáž nad různými kulinářskými akcemi přebírají renomované personality jako např. Léa Linster (Michelin v r. 1987) a Yves Thuriès (Musée de l’art du sucre a autor četných publikací).

V letošní jubilejní edici veletrhu byly nově představeny soutěže Risottomania, Trophée des Délices de la Méditerranée, Concours International des Vins de Gastronomie, Grand Concours de Packaging a mnoho dalších.

1. ročníku soutěže Concours International des Vins de Gastronomie se zúčastnila především vína z tradičních vinařských zemí jako jsou Francie, Itálie a Španělsko, ale i Austrálie, USA a Jižní Afrika. O to větší bylo překvapení, když se na pomyslných stupních vítězů objevilo moravské vinařství z Velkých Pavlovic! Z celkového počtu pouze tří udělených zlatých medailí získal Radomil Baloun jednu Gold Star za svůj Muškát moravský ročníku 2011, ostatní dvě putovaly do alsaského Clos du Château d’Isenbourg (Châteaux et Terroirs) za jejich Gewurztraminer ročníků 2010 Les Tourelles a 2009 Les Troubadours. Ze 13 udělených stříbrných medailí si pak vinařství Baloun navíc odneslo ještě tři Silver Stars, a to za Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Tramín červený, všechna z ročníku 2011.

Organizátoři soutěže, Paul Obadia (generální ředitel veletrhu AGECOTEL), Régine Le Coz (enolog) a Dominique Milardi (head sommelier, AS Monaco) komentovali tuto první edici jako ohromný úspěch, ve které hodnotící komise bodovaly s profesionalitou a velmi vyrovnaně, a již se těší na další ročník.

Novinky

25.8.2018

Akce
Frankovka rosé 1l za 60,-Kč

Od 27.srpna - 29.září 2018 Vám nabízíme růžové moravské odrůdové sudové víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

24.8.2018

Králem vín se stalo poprvé červené víno!

Navíc se zcela rekordním ziskem 95,8 bodu. Je jím Rulandské modré 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ JAN PLAČEK. Držitelem titulu nejlepší kolekce se opět stalo VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK s průměrnou známkou 89,22 bodu, na druhé skáče VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV (89,0) a zcela nově se v tomto žebříčku objevuje na bronzové příčce VINAŘSTVÍ JAN PLAČEK (88,6).

Více