Zaregistrovat

Vína z České republiky uspěla na mezinárodní soutěži vín Muvina 2011

Vína z České republiky uspěla na mezinárodní soutěži vín Muvina 2011

19.6.2011

Z mezinárodní soutěže vín Muvina 2011, která se letos konala již pošestnácté ve slovenském Prešově, si naši vinaři odváží téměř třetinu udělených zlatých medailí, tedy 29 z celkových 89, a k tomu ještě dvě velké zlaté medaile z celkových osmi. Porotou byla opět velmi ceněna zejména naše sladká vína.

Moravští a čeští vinaři vyslali na soutěž za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra 170 vzorků, z nichž 38 vín dosáhlo na nějaké ocenění. Dvě velké zlaté medaile získaly pro Českou republiku Vinné sklepy Lechovice za Chardonnay pozdní sběr 2010 a Vinné sklepy Valtice za Ryzlink rýnský ledové víno 2010.

„Na Muvině okouzlila porotu opět naše sladká vína, s kterými naši vinaři sklízejí úspěchy prakticky na všech mezinárodních soutěžích už mnoho let. Jestliže naše suchá vína již patří mezi evropskou špičku, pak lze bez nadsázky označit naše sladká vína za světovou extratřídu,“ řekl Marek Babisz, hlavní sommeliér Národního vinařského centra, který na soutěži koordinoval účast našich vín.

Mezi nejúspěšnější moravské firmy této soutěže dále patří Vinařství Volařík se čtyřmi zlatými medailemi a Vinařství Čech a Vinofol se dvěmi zlatými a jednou stříbrnou medailí. Dvě zlaté medaile si ještě z Muviny odváží Baloun winery, Oldřich Drápal, Vinařství Lahofer a Petr Štěpánek z Mutěnic. Celkem si alespoň jedno z ocenění odváží 24 vinařských firem ze 40 přihlášených.

V letošním roce se hodnotilo celkem 406 vín z 11 zemí Evropy v šesti degustačních komisích. Do soutěže zaslali své vzorky kromě našich zástupců také vinaři z Chorvatska, Portugalska, Itálie, Německa, Španělska, Bulharska, Maďarska, Slovinska a Slovenska, ale nikdo z nich se neprezentoval víny s tak vysokou a vyváženou kvalitou. Zajímavostí byly vzorky z Polska, kterých se sešlo celkem sedm, a lze se jen těšit, s čím polští vinaři přijdou do budoucna.

Soutěži Muvina byl přidělen patronát O.I.V., mezinárodní organizace pro révu a víno, což ji řadí mezi prestižní světové soutěže vín, jakými jsou např. Vinalies Internationales Paris nebo Sélections Mondiales des Vins Canada.

Novinky

4.10.2018

Akce
Chardonnay 1l za 60,-Kč

Od 4. - 27.října 2018 Vám nabízíme bílé sudové víno země původu Jižní Afrika z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

29.9.2018

Naši vinaři si odvážejí z Vídně neuvěřitelných 347 medailí

Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní světové soutěži AWC Vienna a přivážejí 63 zlatých a 284 stříbrných medailí. Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“) získalo dalších 107 moravských a českých vín. Celkem tak naši vinaři získali na jedné z největších soutěží vín na světě 454 ocenění. Nejúspěšnější byla společnost Víno Botur s 5 zlatými a Vinselekt Michlovský a.s. se 4 zlatými a 16 stříbrnými medailemi. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Více