Zaregistrovat

CHAMPIONI 44. Valtických vinných trhů vybráni

CHAMPIONI 44. Valtických vinných trhů vybráni

15.4.2011

Dnes ve 12 hodin oznámila superkomise 44. ročníku Valtických vinných trhů CHAMPIONY v jednotlivých kategoriích: bílá vína: Ryzlink vlašský pozdní sběr, ročník 2010, výrobce Vinařství Volařík; červená vína: Rulandské modré výběr z hroznů 2007, výrobce Ing. Ladislav Musil, Dolní Kounice; zahraniční vína: Chardonnay ročník 2009, Weibau Rainer Schuckert, Poysdorf, Rakousko.

CHAMPION bílých vín: Ryzlink vlašský pozdní sběr, ročník 2010, výrobce Vinařství Volařík, Mikulov – ve finále 17 vín

Stručná charakteristika: vůně připomíná čerstvé limetky a citrusy, v chuti pak krásná dlouhá mineralita typická pro tzv. velké pálavské Ryzlinky vlašské

CHAMPION červených vín: Rulandské modré výběr z hroznů 2007, výrobce Ing. Ladislav Musil, Dolní Kounice – ve finále 15 vín (1 klaret)

Stručná charakteristika: nádherná vůně připomínající eukaliptus a čokoládu, kterou víno získalo ležením na barriquových sudech v chuti pak krásně tělnaté víno připomínající hořkou čokoládu a přezrálé višně.

CHAMPION zahraničních vín: Chardonnay ročník 2009, Weibau Rainer Schuckert, Poysdorf, Rakousko – ve finále 6 vín (2 bílá a 4 červená)

Stručná charakteristika: krásné svěží aroma připomínající exotické ovoce v chuti pak dominuje velmi přejemná svěží kyselinka.

V degustační místnosti NVC zasedala také "Komise odborné veřejnosti", která ze 17 bílých a 15 červených vín vybrala pro udělení ceny „Pohár profesora Viléma Krause“ víno Chardonay, pozdní sběr, ročník 2010 z Vinařství Kubík, Velké Bílovice

Ocenění vítězům budou slavnostně předána ve Valticích, Ministrem zemědělství ČR, hejtmanem Jihomoravského kraje, prezidentem Agrární komory a dalšími hosty v pátek 6. května na slavnostním zahájení Valtických vinných trhů.

Předseda superkomise Jakub Šebesta hodnotí tento ročník: „Letošní ročník opět potvrdil vysokou kvalitativní úroveň našich vín, ale i perfektní organizaci této nejprestižnější domácí soutěže. Nezávidím jednotlivým hodnotitelům, protože to bylo obrovsky těžké vybrat toho nejlepšího, ale champion může být jen jeden".

Předseda Valtických vinných trhů Antonín Šťastný doplňuje: "Jsem velmi spokojen s výsledky letošní soutěže" a dodává: "Zvyšující se kvalita přihlášených vín dokazuje, že domácí produkce mnohdy předčí zahraniční vína z vinařských velmocí".

Pro milovníky a ctitele dobrých mladých vín se otevřou letošní Valtické vinné trhy v pátek odpoledne 6. května a po celý den v sobotu 7. května; slavnostní zahájení pro vystavovatele a pozvané hosty bude v pátek dopoledne. Četné doprovodné akce ve výstavním areálu obohatí především kulturní program výstavních dnů. Samotné Valtice – hlavní město vína se chystají nabídnout návštěvníkům také další doprovodné akce formou velkého stánkového jarmarku a v sobotu pak budou mít všichni návštěvníci možnost se zapojit do pokusu o překonání českého rekordu v řetězovém přiťuknutí moravským vínem.

Novinky

18.12.2018

Akce
Vánoční prodej za super ceny !!!

Akce růžové Vánoce.Ve dnech 1.12. - 31.12.2018 Vám nabízíme prodej přívlastkového vína v akci 1+1 zdarma z vinařství Bronislav Vajbar  Rakvice .

Více

17.12.2018

Akce
Svatovavřinecké 1l za 60,-Kč

Od 17. - 31.prosince 2018 Vám nabízíme červené sudové moravské zemské víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

26.11.2018

Naše vína sklidila v Izraeli velké úspěchy

Na letošním třináctém ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino Izrael moravští a čeští vinaři zazářili. Celkem si odvážejí 22 medailí, z toho 3 velké zlaté. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Více