Zaregistrovat

Degustační expozice Salonu vín České republiky pro rok 2011 se brzy otevře veřejnosti

Degustační expozice Salonu vín České republiky pro rok 2011 se brzy otevře veřejnosti

13.2.2011

Už 26. února budou mít všichni milovníci vína možnost navštívit nově otevřenou expozici stovky nejlepších moravských a českých vín pro rok 2011. Tato kolekce vín byla vybrána odbornou komisí během druhého závěrečného kola Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice, jejíž ocenění budou předány 17. března 2011 spolu s cenami „Vinařství roku 2010“.

Salon vín ČR přichází do nového ročníku s řadou zajímavých novinek, které poslouží k ještě lepšímu výběru těch nejreprezentativnějších vín České republiky. Nově bude složení Salonu vín vycházet především z regionálního tedy podoblastního principu.

V kategoriích bílých suchých a polosuchých vín a červených suchých a polosuchých vín je v Salonu pevně stanoven počet 80 vín, které se rozdělí mezi podoblasti dle plochy jejich vinic. Tím bude zastoupení v Salonu vín proporčně odpovídat produkci daných podoblastí. Příslušná podoblast má pak v Salonu vín nejlépe hodnocená vína ve 2. kole Národní soutěže vín.

3 vína připadnou na vinařskou oblast Čechy, 14 vín získá Znojemská vinařská podoblast, 21 vín Mikulovská, 22 vín Velkopavlovická a 20 Slovácká podoblast. Zbývajících 20 vín z ostatních kategorií je vybráno dle absolutně nejlepšího hodnocení v příslušné kategorii.

Z hlediska odrůd budou v expozici Salonu vín ČR 2011 nejvíce zastoupeny Rulandské modré, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Chardonnay, Frankovka a Merlot. Celkem zde budou zastoupena vína od 47 moravských a českých vinařů.

„Při hodnocení 2. kola soutěži si degustátoři pochvalovali vynikající a vyrovnanou úroveň dvou set hodnocených vín, ze kterých vybírali finální stovku. Špičkovou kvalitu vín v soutěži potvrdil také prezident České republiky Václav Klaus rozhodnutím udělit Národní soutěži vín a degustační expozici Salonu vín ČR pro rok 2011 svou záštitu. Návštěvníci nového ročníku degustační expozice Salonu vín ČR se tedy mohou těšit na mimořádný zážitek s našimi nejlepšími víny,“ komentuje ředitel Národního vinařského centra ing. Pavel Krška.

Předání diplomů vinařům, jejichž vína byla oceněna titulem "Salon vín České republiky 2011", proběhne 25. února ve Valticích, kde je ve zrekonstruovaném sklepení státního zámku kolekce Salonu vín prezentována v podobě celoroční degustační expozice. Vína zde jsou k dispozici veřejnosti, která má možnost ochutnat kterékoliv ze zde uložených vín. Vína uložená v Salonu vín jsou určena především ke vzdělávání návštěvníků o víně a propagaci a podpoře našeho vinařství tím, že široká veřejnost, včetně zahraničních návštěvníků, má možnost naše nejlepší vína ochutnat na jednom místě a v důstojných podmínkách a zároveň se dozvědět všechny podstatné informace o každém víně i výrobcích, jejichž vína budou v Salonu vín České republiky zastoupena. Vína je zde možno samozřejmě také zakoupit. Součástí sklepních prostor Salonu vín je také naučná expozice o našem vinařství a vinařských oblastech a také prodejna dárkového balení na láhve, vinařské literatury, degustátorských skleniček, sommelierských potřeb atd..

Novinky

4.10.2018

Akce
Chardonnay 1l za 60,-Kč

Od 4. - 27.října 2018 Vám nabízíme bílé sudové víno země původu Jižní Afrika z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

29.9.2018

Naši vinaři si odvážejí z Vídně neuvěřitelných 347 medailí

Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní světové soutěži AWC Vienna a přivážejí 63 zlatých a 284 stříbrných medailí. Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“) získalo dalších 107 moravských a českých vín. Celkem tak naši vinaři získali na jedné z největších soutěží vín na světě 454 ocenění. Nejúspěšnější byla společnost Víno Botur s 5 zlatými a Vinselekt Michlovský a.s. se 4 zlatými a 16 stříbrnými medailemi. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Více