Zaregistrovat

Moravská vína sklízejí úspěchy i v Kanadě

Moravská vína sklízejí úspěchy i v Kanadě

23.6.2010

Po letošních mimořádných úspěších na evropských soutěžích slaví moravští vinaři i v zámoří. V uplynulých dnech se už podruhé zúčastnili prestižní soutěže Sélections Mondiales des Vins Canada, odkud si vezou šest medailí. Stejně jako v loňském roce se účastnila naše vína za podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

V konkurenci 1789 vín od 600 výrobců z 32 zemí světa ocenili medailemi porotci šest vzorků moravských vín. Zlaté medaile získalo vinařství Sonberk za Pálavu 2008 a Vinné sklepy Valtice za slámové Chardonnay 2008. Hned dvě stříbrné medaile dále putují Vinařství Petr Skoupil a to za Pálavu 2009 a Ryzlink rýnský 2009 a o další dvě stříbra se podělili Štěpán Maňák (Pálava, výběr z bobulí 2009) a Víno Hort (Pinot Noir rosé 2009).

„Po loňské úspěšné premiéře našich vín všichni očekávali, zda i letos přihlásíme do soutěže tak špičkové vzorky. K mému potěšení se nám podařilo i v zámoří přesvědčit, že vysoká kvalita našich vín rozhodně není náhoda,“ komentoval medailové úspěchy Marek Babisz z Národního vinařského centra.

Sélections Mondiales des Vins Canada, největší soutěž na severoamerickém kontinentu, je specifická tím, že ocenění na ní výrazně usnadní úspěšným vínům vstup na kanadský trh. Ten je totiž ovládaný vždy jen jediným licencovaným monopolem pro každou provincii a mimo síť jeho prodejen zde není možné alkoholické nápoje koupit. Takové přímé napojení na obchodní kanály pak přivádí do soutěže i ty nejvěhlasnější světové značky, které se na jiných soutěžích zpravidla tolik neprezentují, aby případným neúspěchem neohrozily pracně vybudovanou prestiž.

„V konkurenci těch nejlepších pak každý úspěch těší dvojnásob,“ poznamenal k silné konkurenci na této soutěži ještě Marek Babisz.

Seznam oceněných vín:
Výrobce Odrůda Ročník Ocenění
Sonberk Pálava 2008 Zlatá medaile
Vinné sklepy Valtice Chardonnay, slámové víno 2008 Zlatá medaile
Vinařství Petr Skoupil Pálava 2009 Stříbrná medaile
Vinařství Petr Skoupil Ryzlink rýnský 2009 Stříbrná medaile
Víno Hort Pinot Noir, rosé 2009 Stříbrná medaile
Štěpán Maňák Pálava, výběr z bobulí 2009 Stříbrná medaile

Novinky

1.6.2020

Akce
Zweigltrebe rosé 1l za 60,-Kč

Od 1. - 27.června 2020 Vám nabízíme růžové odrůdové sudové víno z vinařství Tesařík Prušánky.

Více

22.5.2020

Známe vítěze JAROVÍN ROSÉ a jarního hodnocení KRÁL VÍN České republiky

V pátek 15. května zasedla za zvýšených hygienických pravidel v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích odborná komise a ohodnotila 180 růžových vín a klaretů, které přihlásilo 86 vinařských firem z celé ČR. Pořadatelé z celého srdce děkují všem, kteří svá vína v takto hojném počtu přihlásili. Velká gratulace pak patří všem medailistům.

Více