Zaregistrovat

Moravská vína triumfovala v Londýně

Moravská vína triumfovala v Londýně

25.5.2010

Britská metropole v květnových dnech znovu ožila slavnými vinařskými soutěžemi a veletrhy a naši vinaři opět výrazně promluvili do tabulek vítězů. Největší a jedna z nejuznávanějších světových soutěží Decanter World Wine Awards dopadla pro naše vinaře a prestiž moravských a českých vín na výbornou: domů si vezou 59 ocenění ze 73 přihlášených vín, což je o 28 více než loni. Po Vinalies Internationales, Vinitaly a Concours Mondial de Bruxelles je to další z triumfů umu našich vinařů na prestižní světové soutěži. Společnou prezentaci tuzemských vín zajistilo Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu.

Za Českou republiku se účastnilo 21 vinařských firem, z kterých zabodovalo zejména vinařství Sonberk. Získalo Regional Trophy (Národní cenu za bílé víno) Ryzlink rýnský 2008 a k tomu jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Další Regional Trophy (Národní cenu za sladké víno) získala firma Znovín Znojmo a.s. za Ryzlink rýnský ledové víno 2008, jednu zlatou si odvezla za Tramín červený výběr z bobulí 2009 a dále ještě získala dvě bronzové medaile a jedno doporučení. Zlatou medaili získala za svůj Tramín červený slámové víno 2007 také firma ZD Sedlec. Celkem tedy moravští vinaři obdrželi 59 ocenění z toho dvě Národní ceny, dvě zlaté medaile, šest stříbrných, osmnáct bronzových a 31 doporučení.

„Velmi mě těší mě, že se našim vínům podařilo i na největší světové soutěži vín navázat na předchozí mezinárodní úspěchy. Je to jen dokladem toho, že moravská a česká vína za konkurencí z vyhlášených vinařských zemí v ničem nezaostávají a právem patří do kategorie světové špičky,“ komentuje úspěch ředitel Národního vinařského centra ing. Pavel Krška.

Moravským a českým vínům se podařilo prosadit, přestože konkurence byla rekordní nejen co do mimořádně vysoké kvality soutěžních vzorků, ale i co do jejich počtu. O ocenění v soutěži se letos totiž ucházelo 10 983 vín vinařů z 98 zemí světa, což je více než dvojnásobek oproti situaci před sedmi lety, kdy soutěž začínala. Úspěch našich vinařů na této soutěži je důležitý zejména z hlediska jejich postavení na britském trhu. Po letošním excelentním navázání na loňské úspěchy lze očekávat, že se našim vinařům otevřou nové obchodní příležitosti a stávající kontrakty se ještě upevní.

Výsledky této soutěže byly vyhlášeny na významném mezinárodním vinařském veletrhu London International Wine Fair. Už podruhé se zde moravská a česká vína tentokrát zastoupená firmami BOHEMIA SEKT a.s. a Templářské sklepy Čejkovice společně prezentovala v národním stánku vín České republiky. Informace u informačního pultu zajišťovali pracovníci Vinařského fondu a Národního vinařského centra. Vedle soutěže Decanter World Wine Awards tak mohla moravská a česká vína ještě více posílit svou přítomnost nejen na britském trhu.

Mezi oceněná vína patří i úspěch vinařství pana Vladímíra Tetura :

Tetur Vladimír Chardonnay pozdní sběr 2009 Doporučení
       Tetur Vladimír Irsai Oliver, kabinetní víno 2009 Stříbrná medaile
       Tetur Vladimír Tramín červený, výběr z hroznů 2008 Stříbrná medaile

Novinky

18.12.2018

Akce
Vánoční prodej za super ceny !!!

Akce růžové Vánoce.Ve dnech 1.12. - 31.12.2018 Vám nabízíme prodej přívlastkového vína v akci 1+1 zdarma z vinařství Bronislav Vajbar  Rakvice .

Více

17.12.2018

Akce
Svatovavřinecké 1l za 60,-Kč

Od 17. - 31.prosince 2018 Vám nabízíme červené sudové moravské zemské víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

26.11.2018

Naše vína sklidila v Izraeli velké úspěchy

Na letošním třináctém ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino Izrael moravští a čeští vinaři zazářili. Celkem si odvážejí 22 medailí, z toho 3 velké zlaté. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Více