Zaregistrovat

Úspěch moravských vín na Weinparade Poysdorf

Úspěch moravských vín na Weinparade Poysdorf

20.5.2010

Největší Rakouské regionální výstavy vín Weinparade Poysdorf 2010, která se letos konala po 37., se úspěšně, již po jedenácté, pod záštitou Moravínu, spolku moravských vinařů, za podpory Vinařského fondu ČR a ve spolupráci s Národním vinařským centrem, zúčastnili také moravští vinaři.

Množství medailí, které si v konkurenci rakouských vinařů moravští vinaři odnesou, svědčí o vysoké kvalitě a konkurenceschopnosti našich vín. Opomenout nelze také úspěšnou účast jednoho vystavovatele ze Slovenska.

Stručně a přehledně lze naši účast vyjádřit v číslech: zúčastnilo se 37 vinařství s 235 vzorky vín, získali 84 zlatých a 111 stříbrných medailí. Nejvyšší ocenění, Bakchův pohár, si letos odnáší Vinařství R2 z Hustopečí za Ryzlink Rýnský, Réva Rakvice s.r.o. za Ryzlink Rýnský ledové, Tetur Vladimír z Velkých Bílovic za Chardonnay a Vinařství Volařík z Mikulova za Ryzlink Vlašský. Za nejúspěšnější kolekci vín se uděloval titul CHAMPION, jedním z pěti takto oceněných vinařství se stalo Vinařství Volařík, Mikulov.

Degustace byla jako každoročně svěřena státně zkoušeným rakouským degustátorům, hodnoceno bylo dvacetibodovým systémem, udělovány byly jen zlaté a stříbrné medaile a poháry.

Celkem bylo do soutěže přihlášeno 948 vzorků vín, uděleno 380 zlatých, 423 stříbrných a 19 pohárů, pět vinařství získalo titul Champion.

Významnou organizační změnou letošní Weinparade je, že se koná pouze jeden den v sobotu 22. května, v Kolpingově domově (Kolpingheim) v Poysdorfu. V dopoledních hodinách budou v rámci slavnostního zahájení předány diplomy zlatem oceněných vzorků, Bakchovy poháry a ocenění Champion. Od 13.00 hod. je degustace otevřena pro veřejnost, k dispozici budou vzorky vín oceněné zlatou medailí a pohárem

Novinky

18.12.2018

Akce
Vánoční prodej za super ceny !!!

Akce růžové Vánoce.Ve dnech 1.12. - 31.12.2018 Vám nabízíme prodej přívlastkového vína v akci 1+1 zdarma z vinařství Bronislav Vajbar  Rakvice .

Více

17.12.2018

Akce
Svatovavřinecké 1l za 60,-Kč

Od 17. - 31.prosince 2018 Vám nabízíme červené sudové moravské zemské víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

26.11.2018

Naše vína sklidila v Izraeli velké úspěchy

Na letošním třináctém ročníku mezinárodní soutěže vín Terravino Izrael moravští a čeští vinaři zazářili. Celkem si odvážejí 22 medailí, z toho 3 velké zlaté. Účast našich vín organizačně zajistilo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Více