Zaregistrovat

Úspěch moravských vín na Weinparade Poysdorf

Úspěch moravských vín na Weinparade Poysdorf

20.5.2010

Největší Rakouské regionální výstavy vín Weinparade Poysdorf 2010, která se letos konala po 37., se úspěšně, již po jedenácté, pod záštitou Moravínu, spolku moravských vinařů, za podpory Vinařského fondu ČR a ve spolupráci s Národním vinařským centrem, zúčastnili také moravští vinaři.

Množství medailí, které si v konkurenci rakouských vinařů moravští vinaři odnesou, svědčí o vysoké kvalitě a konkurenceschopnosti našich vín. Opomenout nelze také úspěšnou účast jednoho vystavovatele ze Slovenska.

Stručně a přehledně lze naši účast vyjádřit v číslech: zúčastnilo se 37 vinařství s 235 vzorky vín, získali 84 zlatých a 111 stříbrných medailí. Nejvyšší ocenění, Bakchův pohár, si letos odnáší Vinařství R2 z Hustopečí za Ryzlink Rýnský, Réva Rakvice s.r.o. za Ryzlink Rýnský ledové, Tetur Vladimír z Velkých Bílovic za Chardonnay a Vinařství Volařík z Mikulova za Ryzlink Vlašský. Za nejúspěšnější kolekci vín se uděloval titul CHAMPION, jedním z pěti takto oceněných vinařství se stalo Vinařství Volařík, Mikulov.

Degustace byla jako každoročně svěřena státně zkoušeným rakouským degustátorům, hodnoceno bylo dvacetibodovým systémem, udělovány byly jen zlaté a stříbrné medaile a poháry.

Celkem bylo do soutěže přihlášeno 948 vzorků vín, uděleno 380 zlatých, 423 stříbrných a 19 pohárů, pět vinařství získalo titul Champion.

Významnou organizační změnou letošní Weinparade je, že se koná pouze jeden den v sobotu 22. května, v Kolpingově domově (Kolpingheim) v Poysdorfu. V dopoledních hodinách budou v rámci slavnostního zahájení předány diplomy zlatem oceněných vzorků, Bakchovy poháry a ocenění Champion. Od 13.00 hod. je degustace otevřena pro veřejnost, k dispozici budou vzorky vín oceněné zlatou medailí a pohárem

Novinky

25.8.2018

Akce
Frankovka rosé 1l za 60,-Kč

Od 27.srpna - 29.září 2018 Vám nabízíme růžové moravské odrůdové sudové víno z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

24.8.2018

Králem vín se stalo poprvé červené víno!

Navíc se zcela rekordním ziskem 95,8 bodu. Je jím Rulandské modré 2015 pozdní sběr z VINAŘSTVÍ JAN PLAČEK. Držitelem titulu nejlepší kolekce se opět stalo VINAŘSTVÍ VOLAŘÍK s průměrnou známkou 89,22 bodu, na druhé skáče VICAN RODINNÉ VINAŘSTVÍ MIKULOV (89,0) a zcela nově se v tomto žebříčku objevuje na bronzové příčce VINAŘSTVÍ JAN PLAČEK (88,6).

Více