Zaregistrovat

Pozvání na výstavní dny 43. ročníku Valtických vinných trhů do Valtic

Pozvání na výstavní dny 43. ročníku Valtických vinných trhů do Valtic

2.5.2010

Společnost Valtické vinné trhy zve všechny milovníky dobrého vína do Valtic na 43. ročník Valtických vinných trhů. Výstavní dny budou otevřeny pro vinařskou veřejnost v zámeckém areálu v pátek, 7. května od 14.30 hodin a v sobotu od 10.00 hodin. Přijeďte ochutnat ucelené odrůdové kolekce více než 40 pěstovaných odrůd, prezentované 911 víny od 151 vinařů.

Protože se tato nejstarší, nejprestižnější a nejnavštěvovanější vinařská výstava nachází v zámecké Jízdárně a ve Španělské konírně valtického zámku, můžete vychutnávat moravská, slovenská rakouská a další vína za každého počasí v ideálním odborně připraveném prostoru. Bohatý je také doprovodný program – již při slavnostním zahájení v pátek dopoledne prezentovaném pro vystavovatele a hosty se uskuteční křest nové vinařské knihy od známé dvojice autorů a významných lékařů Prof. Milana Šamánka, DrSc a doc. Zuzany Urbanové, CSc s názvem „Víno - na zdraví“. Odpoledně bude již tradiční „dražba archivních CHAMPIONU“ především pro movité sběratele vinařských rarit. V sobotu se znovu pokusí všichni návštěvníci VVT o překonání rekordu v řetězovém přiťuknutí s moravským vínem (loni si přiťuklo 532 veselých návštěvníků a bylo spotřebováno 48 láhví Gracie rose). Snahou pořadatelů je při pěkném počasí rozšířit výstavní prostory i do okolí zámecké Jízdárny a zlepšit celkový komfort odborné akce. Na zvýšenou návštěvnost města Valtic – hlavního města vína se připravuje i samotné město, kde bude uspořádán bohatý stánkový jarmark a otevřeno nově upravené náměstí.

Vysoká jakost shromážděných vín a odborné zajištění vinařské soutěže, ale také tradičně lidové pojetí a především dobrá nálada pro všechny ctitele dobrého vína jsou lákavou pozvánkou, proč zajet o víkendu do Valtic. Přijeďte tedy i vy v pátek 7. Května nebo v sobotu 8. Května do zámeckého areálu ve Valticích!

Novinky

5.5.2020

Akce
Pálava 1l za 90,-Kč

Od 6. - 30.května 2020 Vám nabízíme bílé odrůdové sudové víno z vinařství Tesařík Prušánky.

Více

30.3.2020

Moravské Chardonnay je opět nejlepší na světě!

Na mezinárodní soutěži Chardonnay du Monde uspělo moravské Chardonnay z rodinného vinařství Josef Valihrach z Krumvíře a stalo se absolutním šampionem 27. ročníku. Tato soutěž se konala minulý týden tradičně v Burgundsku a opět světu ukázala špičkovou světovou úroveň moravských vín.

Více