Zaregistrovat

Moravská vína opět uspěla na VINITALY VERONA 2010

Moravská vína opět uspěla na VINITALY VERONA 2010

15.4.2010

Česká republika získala celkem 23 diplomů a prestižní zvláštní cenu „PREMIO SPECIALE VINITALY 2010“ na jednom z nejvýznamnějších světových vinařských veletrhů Vinitaly 2010, který se koná ve dnech 8.−12. dubna 2010 v italské Veroně.

Moravští vinaři si tak ve Veroně opět ověřili, že jejich vína jsou ve světě žádaná a konkurenceschopná.

Vinaři z 32 zemí světa přihlásili letos do soutěže 3 553 vín, které hodnotilo 105 vinařských odborníků. Mezi nimi i 56 vzorků dvaceti moravských vinařských firem, jejichž společnou účast na veletrhu a soutěži zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Obrovský úspěch zaznamenaly Moravské vinařské závody Bzenec, které získaly zvláštní cenu „PREMIO SPECIALE VINITALY 2010“ ,zařadily se tak mezi pět nejvýznamnějších firem této vinařské soutěže. Vedle zvláštní ceny si Moravské vinařské závody Bzenec odvezly také pět diplomů a další dva diplomy získala i jejich dceřiná firma Mikrosvín Mikulov a.s..

16 diplomů si rozdělili Pavel Binder, BOHEMIA SEKT, a.s., Habánské sklepy, spol. s r.o., Livi spol. s r.o., NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s., Petr Skoupil Winery, SPIELBERG CZ, s.r.o., Vladimír Tetur, Josef Valihrach, Vinařství Kovacs, s.r.o., Vinařství Pavlov, Vinařství Mikrosvín a ZNOVIN ZNOJMO a.s..

Na veletrhu Vinitaly vystavuje letos na 90 tisících metrech čtverečních 4 200 vystavovatelů ze 112 zemí světa, což z něj dělá jeden z největších svátků vína na světě. Paralelně s vinařským veletrhem se koná i výstava olivového oleje Sol, kde se představí výrobci nejkvalitnějších olivových olejů z Itálie i z ostatních zemí a veletrh kvalitních potravinářských produktů Agrifood.

Novinky

20.7.2020

Akce
Rulandské bílé 1l za 60,-Kč

Od 20.července - 15.srpna 2020 Vám nabízíme bílé odrůdové čepované víno z vinařství Vinný dům Bzenec.

Více

19.7.2020

V Poslanecké sněmovně byla vyhlášena sedmička Parlamentních vín 2020

Parlament České republiky se spojil s moravskými a českými vinaři prostřednictvím druhého ročníku soutěže „Parlamentní víno“. Odborná komise vybrala vína pro prezentaci Poslanecké sněmovny v České republice i v zahraničí. Soutěž loni inicioval předseda PS Radek Vondráček na základě inspirace ze zahraničních parlamentů, a to s cílem propagovat české a moravské vinařství.

Více