Zaregistrovat

Moravská vína uspěla v Izraeli, výsledkem je 7 zlatých medailí

Moravská vína uspěla v Izraeli, výsledkem je 7 zlatých medailí

24.11.2009

Moravská vína opět bodovala na prestižní zahraniční soutěži. Z mezinárodně uznávané soutěže Terravino v Izraeli si tuzemská vína odvážejí čtyři velké zlaté, tři zlaté a pět stříbrných medailí.

„Ze 45 vzorků moravských vín se po třídenním bodování hodnotiteli z 11 zemí může Česká republika pochlubit 14 oceněními,“ komentuje výsledky sommelier Dr. Luboš Bárta. Ten společně s Ing. Milošem Michlovským, loňským vítězem soutěže, usedl do hodnotící komise. Česká republika tak byla na prestižní akci zastoupena dvěma degustátory.

Do soutěže bylo přihlášeno 550 vín ze 30 zemí, z toho 45,3 % tvořila domácí produkce. Česká republika byla se 45 vzorky po Španělsku (78 vzorků) druhou nejpočetněji zastoupenou zemí. Účast našich vín zajišťovalo Národní vinařské centrum za podpory Vinařského fondu.

„Po úspěších z minulých let mají v Izraeli vína z České republiky opravdu velmi dobré jméno a hodně příznivců. To bylo poznat i při navazujícím Izraelském vinném festivalu, kde byl u expozice soutěžních vín největší zájem právě o vína z České republiky, a to zdaleka nejen o ta ozdobená medailemi,“ přibližuje Ing. Miloš Michlovský.

Přehled oceněných:

Velká zlatá medaile:
• Ryzlink vlašský výběr z cibéb 2008, Moravčíkova vína, Horní Věstonice
• Ryzlink rýnský ledové víno 2008, Znovín Znojmo a.s.
• Ryzlink vlašský výběr z bobulí 2007, Vinné sklepy Valtice, a.s.
• Tramín červený 2008 pozdní sběr, Víno Blatel a.s., Blatnice pod Sv. Antonínkem
Zlaté medaile:
• Muškát Ottonel výběr z bobulí 2007 Private selection, Vinselekt Michlovský a.s.
• Rulandské šedé ledové víno 2008, Znovín Znojmo a.s.
• Chardonnay 2008 výběr z hroznů, Vinné sklepy Valtice a.s.
Stříbrné medaile:
• Irsai Oliver 2008 kabinetní, Vladimír Tetur, Velké Bílovice
• Veltlínské zelené 2007 Pozdní sběr Private Selection, Vinselekt Michlovský a.s.
• Chardonnay 2008 slámové, Víno Blatel a.s., Blatnice pod Sv. Antonínkem
• Rulandské šedé výběr z cibéb 2008, Petr Bunža, Bzenec
• Hibernal 2007 pozdní sběr BIO, Vinselekt Michlovský a.s., Rakvice

„Základní bodový limit pro medaile splnilo daleko více našich vín,“ komentuje výsledky Dr. Luboš Bárta. „Pravidlo International Organisation of Vine and Wine, díky kterému mohou získat Velkou zlatou jen 3% soutěžních vín, zlato 12% a stříbro 15% zvedlo na Terravinu limity velmi vysoko, až nad hranici 86 bodů. Zisk čtyř, z celkem 17 Velkých zlatých, je tak pozoruhodným úspěchem,“ dodává Bárta.

Tuzemská vína si připsala ještě jedno významné ocenění. Vítězem kategorie bílých vín v ceně od 27 do 37 amerických dolarů se stal Ryzlink vlašský, výběr z bobulí 2007 z Vinných sklepů Valtice. Národním šampiónem, tedy nejúspěšnějším vínem z České republiky, byl vyhlášen Ryzlink vlašský, výběr z cibéb 2008 z vinařství Moravčíkova vína z Horních Věstonic.

Novinky

1.6.2020

Akce
Zweigltrebe rosé 1l za 60,-Kč

Od 1. - 27.června 2020 Vám nabízíme růžové odrůdové sudové víno z vinařství Tesařík Prušánky.

Více

22.5.2020

Známe vítěze JAROVÍN ROSÉ a jarního hodnocení KRÁL VÍN České republiky

V pátek 15. května zasedla za zvýšených hygienických pravidel v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích odborná komise a ohodnotila 180 růžových vín a klaretů, které přihlásilo 86 vinařských firem z celé ČR. Pořadatelé z celého srdce děkují všem, kteří svá vína v takto hojném počtu přihlásili. Velká gratulace pak patří všem medailistům.

Více