Zaregistrovat

Podzimní Festival otevřených sklepů se odehraje na Mikulovsku

Podzimní Festival otevřených sklepů se odehraje na Mikulovsku

13.8.2009

Festival otevřených sklepů, který organizuje Partnerství o.p.s., si vydobyl skvělé renomé mezi vinaři a milovníky vína již při svém prvním jarním vydání v regionu Modré hory, na nějž navázalo letní vydání na Podluží.

Již třetí letošní Festival otevřených sklepů pod heslem Víno a zážitky ve sklepech jižní Moravy se tentokrát uskuteční 17. a 18. října v historickém Mikulově a dvou malebných obcích na úpatí Pálavských vrchů, Bavorech a Perné. Většina vinařů a vinařství v této jedinečné lokalitě otevře své sklepy vůbec poprvé. Vstupenka a sklenička festivalu nabídne příznivcům vína a všem gurmánům neopakovatelnou příležitost navštívit více jak dvacítku vinařů a vinařství, mezi kterými budou jak malá, tak velká a známá vinařství Mikulovska.
Podzimní festival začíná oficiálně v sobotu 17. října, kdy budou sklepy otevřeny od 10 do 21 hodin. V neděli pak pokračuje od 10 do 15 hodin a po oba dva dny bude u všech vinařů možnost nákupu vína. V programu festivalu opět nebude chybět delikátní gurmánské menu s místními víny podávané v Hotelu Marcinčák v Mikulově nebo doprovodné koncerty. Přímo v Mikulově, Bavorech a Perné je dostatek ubytovacích zařízení, o kterých se více dočtete na oficiálních stránkách festivalu. Stejně jako na jaře a v létě bude i tentokrát k dispozici kyvadlová doprava přímo v Mikulově a mezi obcemi. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketstream za 790 Kč a ve dny konání festivalu na místě za 990 Kč. Kupóny k nákupu vín v hodnotě 200 Kč, sklenička s logem, průvodce festivalem a další dárky jsou v ceně vstupenky. Vstupenky a startovní balíčky budou k dispozici v Turistickém informačním centru na hlavním náměstí v Mikulově, které bude mít otevřeno v sobotu již od 8 hodin.
Více informací na www.otevrenesklepy.cz

Novinky

24.3.2018

Akce
Ovocné víno višňové 1l za 52,-Kč

Od 26.března - 21.dubna 2018 Vám nabízíme polosladké červené ovocné víno z vinařství Vajbar Bronislav vyrobeno v ČR.

Více

21.3.2018

Naši vinaři přivážejí z Paříže 38 medailí!

Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní soutěži vín Vinalies Internationales v Paříži s celkem 16 zlatými a 22 stříbrnými medailemi.

Více