Zaregistrovat

Vinaři zabodovali ve panělsku na Premios Zarcillo 2009

Vinaři zabodovali ve  panělsku na Premios Zarcillo 2009

21.4.2009

V pátek dne 3.4.2009 skončila ve španělském Valladolidu další ze světových soutěží pod patronací O.I.V., součást prestižního seriálu VinoFedu – Premios Zarcillo 2009. Soutěž je pořádána od roku 1991 a vždy po roce se střídá v patronaci O.I.V. a VinoFedu s madridskou soutěží Bacchus, pořádanou v sudých letech. Moravská vína získala skvělé hodnocení s velkou zlatou medailí, dvanácti zlatými a dvanácti stříbrnými medailemi.

V patnácti šestičlenných porotách zasedli v převážné většině enologové z 29 zemí, doplnění několika sommeliery a odbornými novináři – v každé komisi vždy 3 zahraniční a 2 domácí, předseda stolu, který byl vždy Španěl, sám nehodnotil a na monitoru sledoval bodování jednotlivých porotců do PDA prostřednictvím originálního programu.

Během čtyř degustačních dnů porotci ohodnotili 3099 vín z 23 zemí, v tom 61% červených, jak je pro oblast pořádání charakteristické. Moravská vína opět potvrdila svou vynikající prestiž – na Moravu putuje 25 medailí. „Zisk velké zlaté medaile Gran Zarcillo de Oro, která se uděluje při zisku 96 a více bodů ze 100 možných, je výjimečná událost pro každé vinařství na světě. V minulosti ji získali jen významní producenti z největších vinařských zemí. Pokud ji získalo letos víno z České republiky, je to vlastně světová senzace,“ komentoval neuvěřitelnou zprávu o zisku jedné z dvaceti udělených Gran Zarcillo de Oro ČEBAV Tvrdonice za Rulandské šedé 2008 ředitel soutěže Pascual Herrera.

Jednu ze stříbrných medailí obdržela Pálava pozdní sběr 2008 z Vinařství Vajbar Bronislav z Rakvic.

Novinky

4.10.2018

Akce
Chardonnay 1l za 60,-Kč

Od 4. - 27.října 2018 Vám nabízíme bílé sudové víno země původu Jižní Afrika z vinařství Morávia Víno Prušánky.

Více

29.9.2018

Naši vinaři si odvážejí z Vídně neuvěřitelných 347 medailí

Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní světové soutěži AWC Vienna a přivážejí 63 zlatých a 284 stříbrných medailí. Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“) získalo dalších 107 moravských a českých vín. Celkem tak naši vinaři získali na jedné z největších soutěží vín na světě 454 ocenění. Nejúspěšnější byla společnost Víno Botur s 5 zlatými a Vinselekt Michlovský a.s. se 4 zlatými a 16 stříbrnými medailemi. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Více